Základná škola Ľubotice

Prihlásenie
O škole Fotoalbum Kalendár Rozvrh Digitálna učebnica Kontakt
 • Zbierka pre Ukrajinu

  Na základe výzvy medzinárodného Červeného kríža zo 14.4.2015 o potrebe humanitárnej pomoci pre ľudí na Ukrajine naša škola zorganizovala zbierku hygienických potrieb . Žiaci mohli dobrovoľne prispieť ľubovoľným množstvom zubných pást, hygienických vreckoviek, toaletných papierov, servítok a iných hygienických potrieb, ktoré pre ľudí v tejto krajine zmietanej nepokojmi sú nedostatkom. Ukrajina je náš susedný štát a susedia si majú pomáhať, lebo nikdy neviete , kedy takú pomoc budete potrebovať vy. Práve v takomto duchu sa v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu snažia naši učitelia učiť žiakov k empatii a pomoci iným, ktorí sú na tom oveľa horšie ako oni. Takto sa nám počas veľkej prestávky zaplnil školský dvor žiakmi , ktorí donášali a donášali....Všetko sledovala so záujmom kamera STV. Vyzberané veci sme v spolupráci s Prešovskou univerzitou odviezli na Územný spolok červeného kríža v Prešove. Spolu sa vyzbieralo 2805 kusov hygienických potrieb . Najväčší počet v prepočte na žiaka priniesli žiaci 7.A triedy.
  heartVšetkým srdečne ďakujeme.

 • Zážitková hodina hudobnej výchovy

  Dňa 10.4.2015 k nám do ŠKD zavítal pán Hrubovčák, ktorý sa venuje hudbe a deťom. Pripravil si pre nás hudobné vystúpenie o ďalekej budúcnosti, v ktorej už deti nepoznali žiadne hudobné nástroje. Postupne nám ich predstavil a na každom aj zahral. Deťom sa najviac páčil modrý trombón a pani učiteľke gajdy, lebo sa volá Gajdošová. Bolo to veľmi zábavné a poučné stretnutie, na ktorom sme si i zaspievali a na záver nám pán Janko predviedol plieskanie bičom, ktoré si mohli vyskúšať odvážlivci spomedzi nás. Škoda len, že túto akčnú atmosféru nevydržal aj náš fotoaparát smiley.  Určite si stretnutie zopakujeme, už teraz sa tešíme!

 • V nedeľu sme oslavovali

  Nedeľa bola krásna a slnečná. A práve v takúto nedeľu sme dostali pozvanie, pozvanie na oslavu 7. výročia otvorenia OC MAX. Na túto oslavu sme sa svedomite pripravovali. Pripravovali sme tanečné i spevácke vystúpenia, hru na akordeón, básničky, no a aj šarmantnú moderátorku Soňu. Práve ona predstavila všetkým prítomným divákov našu školu i naše úspechy. Práve ona uviedla na pódium žiakov p. uč. Tarcalovej, ktorí tancovali i recitovali, tanečníčky našej bývalej žiačky Gabiky s tancom Šmolkovia a orientálnym tancom, nášho Zlatého slávika šiestaka Tomáša, hudobníkov Lukáša a Šimona i naše dzivčatka s ľudovými piesňami.

  40 minút ubehlo rýchlo a bol tu záver  prezentácie našej školy, ešte odovzdanie blahoželania pani riaditeľke, posledné poklony a potom už hybaj do náručia mám i ockov. A tí tlieskali, objímali svoje deťúrence a ich hrdosť na ne iba rástla. Bolo to jednoducho príjemné nedeľné popoludnie. A že také bolo, o to sa postarala manažérka OC MAX pani T. Horská, ktorá nám pripravila šatne i občerstvenie, naši žiaci, ktorí úspešne reprezentovali svoju školu i rodičia, ktorí prišli povzbudiť svoje deti, teda našich žiakov.

  My im za to všetkým ďakujeme a dodatočne blahoželáme našim oslávencom, ktorí práve v túto slnečnú nedeľu 29. marca oslávili svojich krásnych 15. Blahoželáme moderátorke Soňke i najlepšiemu akordeonistovi Šimonovi a prajeme im všetko naj naj najlepšie!

 • Navštívili sme Kendice

  Kendice - obec pár kilometrov vzdialená od mesta Prešov. Ako vyzerá a koľko má obyvateľov to nevieme, ale určite vieme, že na jej začiatku sa nachádza čistiareň a laboratórium odpadových vôd. Práve toto miesto navštívili pri príležitosti Svetového dňa vody žiaci siedmeho ročníka. Touto exkurziou nás sprevádzal sympatický inžinier p. Lorinc, ktorý nám prístupnou formou vysvetlil celý proces čistenia odpadových vôd.

  Dozvedeli sme sa, že čistiareň je vlastne taká veľká práčka, v ktorej sa v niekoľkostupňovom procese odstráni znečistenie vody, aby mohla byť naspäť vrátená do prírody. A veru videli sme množstvo veľmi znečistenej vody, na ktorú nebol vôbec príjemný pohľad. Potom nasledoval proces čistenia a na konci nášho putovania nás prekvapila pekná čistá voda, ktorá sa vracia späť do prírody. Videli sme aj kal, ktorý bol získaný zo znečistenej vody a veru po vysušení pripomínal kvalitný humus. Prezreli sme si aj laboratórium, v ktorom sa pracuje so skúmavkami a v bielom, takže sme sa cítili trošku ako u lekára.

  Po ukončení exkurzie sme v spoločenskej miestnosti dostali malé darčeky, ktoré nás samozrejme potešili. Dnes už všetci vieme, kde sa nachádza čistiareň  a laboratórium odpadových vôd a vieme, že Svetový deň vody je 22. marec a to už od roku 1992. A okrem toho sme sa  dozvedeli , že VVS, a.s. vyhlásila pri príležitosti sviatku vody výtvarnú súťaž s názvom Modrý svet, do ktorej sa určite zapojíme  a pripravila vedomostný test, na otázky ktorého tiež určite odpovieme. A či vyhráme? To nevieme.

  winkAle veď nie je dôležité len vyhrať, dôležité je aj zapojiť sa a dozvedieť sa niečo nové. Či nie?

 • Noc s Andersenom

  Ani tento rok sme sa nezabudli zapojiť do tradičnej celoslovenskej akcie organizovanej sieťou knižníc s cieľom podporiť a rozvíjať záujem detí o čítanie. Noc s Andersenom sa konala z 27. na 28.3. Bola určená pre deti 3.-6.ročníka ZŠ. Detí sa tu zišlo 30 a program s nimi realizovalo 17 animátorov od 7.ročníka až po stredoškolákov. Celá akcia sa uskutočnila v spolupráci Obecnej knižnice v Ľuboticiach so školskou knižnicou.

  Program začínal o 19.00 hod. a trval do 8.00 hod. ďalšieho dňa. A bol skutočne bohatý: Rozhovor s Andersenom, večer súťaží, skupinový trojboj, večerné čítanie príbehu, film, nočná hra a slávnostné ocenenie prítomných s odovzdaním Pamätného listu... Milým obohatením boli spoločná večera a raňajky, kde sme mali možnosť ochutnať s výborných pochúťok, ktoré priniesli štedrí rodičia detí. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na vytvorení pekných chvíľ:

  p. Potockej, p. uč. Baňasovej, p. uč. Mikitovej, p. uč. Verbovskej, animátorom, chlapcom pri technike, mladým moderátorom, rodičom i deťom, ktoré prijali pozvanie pána Andersena.

 • Marec ožil športom

  Volejbal žiakov prešovských ZŠ

  18.3.2015 sa na ZŠ Šrobárova uskutočnili finálové zápasy vo volejbale chlapcov prešovských základných škôl. Naši chlapci odohrali zápasy proti ZŠ Elba, M. Nešpora a Šrobárovej. Všetky zápasy boli veľmi vyrovnané,  naši chlapci hrali veľmi obetavo no nakoniec viac šťastia mali ostatné školy. Víťazstvo patrilo zaslúžene chlapcom zo športovej volejbalovej triedy zo ZŠ Šrobárova, 2. miesto obsadila ZŠ M. Nešpora, na 3. mieste skončila Elba a naši sa museli uspokojiť so 4. miestom.
  Aj tak blahoželáme a tešíme sa, že našu školu reprezentovali aj v tomto technicky náročnom športe, na ktorý sa pripravovali len na hodinách TSV.

  Hráči ZŠ Ľubotice:
  Ďurica, Hudák, Kačmár, Baňas, Švec, Kendra, Sabo, M. Nazarej, A. Nazarej, Franko, Kizek


  Krajské kolo v basketbale žiakov

  Krajské kolo v basketbale žiakov sa pravidelne uskutočňuje na ZŠ Komenského v Poprade, kde naši žiaci po roku prišli opäť, ale už v úlohe favorita ako druhé nasadené družstvo.
  Ocitli sa tak v skupine spolu s Humenným a Novou Ľubovňou. Zápasy sa odohrali v Aréne Poprad, ktoré naši chlapci bez problémov zvládli a ocitli sa vo finále s Popradom.

  Hralo sa 4 x 6 min hrubého času, celý zápas bol veľmi vyrovnaný naši chlapci hrali v životnej forme dokonale zohratí, tempo udával kapitán družstva skúsený Jakub Baňas, ktorý bol hlavnou oporou družstva. To neuniklo pozornosti domácim rozhodcom, ktorí začali byť podľa nás „príliš iniciatívni“ a zamerali sa práve na našu jednotku. Jakubovi odpískali dosť sporné fauly s jasným cieľom vyfaulovať ho a tým oslabiť celé družstvo, čo sa im aj podarilo.

  V družstve zavládla dosť pochmúrna nálada, no chlapci aj napriek tomu zmobilizovali všetky sily, zručnosti a skúsenosti a dotiahli zápas do konca aj bez svojho kormidelníka s výsledkom 11 : 17 pre Poprad.

  Aj napriek všetkému naši hráči podali presvedčivý výkon, potvrdili úlohu favorita a dali všetkým najavo, že ZŠ Ľubotice bude pre ostatné školy vždy ťažkým orieškom.

  Blahoželáme.

  Hráči ZŠ Ľubotice:
  Baňas, Hudák, Paľo, Lonc, Pankuch, Fečo, Bačik, Slebodník, Vyslocký, Varga, Khalaf, Gábor


  Krajské kolo v stolnom tenise

  24.3.2015 sa v Spišskej Starej Vsi uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise žiačok. Našu školu reprezentovali hráčky, ktoré postúpili z obvodného kola: T. Žilková, N. Geciová, S. Šimková a J. Geciová. Prvé zápasy odohrali proti družstvu z Udavského a Slovenskej Novej Vsi, ktoré presvedčivo zvládli. Viac šťastia potrebovali v zápase  s Belou nad Cirochou, v ktorom sa pripravili o postup do finálovej skupiny.

  Najväčšou oporou družstva bola Tatiana Žilková, hráčka Športklubu MSS Prešov (zverenkyňa Miroslava Gábora), ktorá na krajskom kole neprehrala ani jeden zápas.

  Hráčka sa pravidelne umiestňuje na prvých troch miestach v rôznych stolnotenisových súťažiach, naposledy obsadila 1. miesto na majstrovstvách okresu žien, ktoré sa uskutočnilo po dlhých 20 rokoch.

  Našim žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce opäť o rok.

 • Hviezdoslavov Kubín - Okresná súťaž

  ... Janko opäť nesklamal ...

  yesĎakujeme a BLAHOŽELÁME

 • Deň narcisov

  Z dôvodu riaditeľského voľna 27.3.2015 sa DEŇ NARCISOV uskutoční na našej škole vo štvrtok 26.3.2015. Táto skutočnosť bola konzultovaná s Ligou proti rakovine.

 • Zatmenie Slnka 20.3.2015
 • Naše ikebany sa páčili

  Veľká noc už klope na dvere a zaklopala aj u nás. Veľkonočné aranžmány, ktoré vytvorili žiaci 6.A,B,C triedy už skrášľujú hlavný pavilón našej školy. A ďalšie pekné veľkonočné ikebanky skrášľujú Mestskú halu v Prešove, výstavu ABC Stavebníctvo a Záhrada. Práve tam dostali pozvanie na súťaž od predsedu Zväzu záhradkárov Ing. Jakubeka naše známe aranžérky. Na túto súťaž sa svedomite pripravovali, hľadali nápady i inšpirácie s čím prekvapiť tohto roku.

  A veru sme prekvapili aj porotu, aj návštevníkov. Naše dievčence vytvorili 2 veľkonočné ikebanky. Jednu si vzali po súťaži domov a tá druhá spolu s ikebanami 4 dievčat zo ZŠ v Starej Ľubovni bude skrášľovať priestory mestskej haly až do piatku. A keďže to bola súťaž, ikebany boli hodnotené a bolo udelené aj poradie. 1. miesto za originálny nápad a jeho pekné zrealizovanie získala Juliana z 8. B. Tá naaranžovala farebné tulipány do dáždnika a aby im nebolo smutno pridala k nim i vtáčie hniezdo. 2. miesto získala naša Mia z 8. B s venčekom plným farebných kvietkov i drobných vajíčok. A veru pri tomto venčeku sa pristavila skoro každá pani návštevníčka. Aj ostatné dievčatká Ivanka, Veronika, Deniska i Emka vytvorili ikebany plné nežných bahniatok, rozkvitnutého zlatého dažďa či liesky. Nechýbali v nich voňavé frézie i jemné krokusy a snežienky. Za svoje dielka boli všetky dievčatá odmenené črepníčkami s brečtanom. Dopoludnie nám ubehlo v tvorivej a príjemnej atmosfére ako voda určite rýchlejšie ako v škole. Potešili sme nielen okoloidúcich, ale aj seba. Úprimne povedané, tieto súťaže v aranžovaní máme radi, sme z roka na rok šikovnejšie a tvorivejšie a o tom svedčia naše ikebany, ktoré sa návštevníkom páčili.

 • „Slávnosť umeleckého slova“

  Aj takto by sa dalo nazvať podujatie, ktoré sa u nás koná každoročne v tomto mesiaci – školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Keďže recitátorov bolo veľa, rozdelili sme súťaž na 2 časti: 2. a 3. kategória próza a 2. a 3. kategória poézia.

  Prózu sme absolvovali v stredu 11.3.2015 v učebni cudzích jazykov, pod vedením p.uč. M. Golitkovej a p.uč. J. Šofrankovej a poéziu 13.3. v školskej jedálni, pod vedením p.uč. A. Tkačíkovej a p.uč. M. Baňasovej. Prvej časti sa zúčastnilo 14 žiakov – víťazi triednych kôl. Poézia bola bohatšie zastúpená 32 recitátormi, čo iste súvisí aj s dĺžkou textu.

  Výsledky súťaže:

  PRÓZA (2. kategória 4.-6. ročník)

  1. miesto: Vanessa Majdáková, 5.A
  2. miesto: Mária Štefaničová, 5.B
  3. miesto: Terézia Prihatná, 5.C

  PRÓZA (3. kategória 7.-9. roč.)

  1. miesto: Ján Michal Riško, 7.A
  2. miesto: Marianna Hanobíková, 7.B
  3. miesto: Patrícia Mikitová (7.A), Samuel Šingľár (8.A), Sabína Paľová (7.B)

  POÉZIA (2. kategória 4.-6. ročník)

  1. miesto: Patrik Vyslocký, 5.A
  2. miesto: Adam Kleban (5.B), Samuel Lukáč (6.B)
  3. miesto: Daniel Haniš (6.B), Lukáš Mikita (6.A)

  POÉZIA (3. kategória 7.-9. roč.)

  1. miesto: Filip Baran, 7.B
  2. miesto: Šimon Mikolaj, 8.A
  3. miesto: Lucia Šimková (7.A), Lucia Slatkovská (7.B)

  Všetkým recitátorom ďakujeme za pekný umelecký zážitok. Víťazom blahoželáme. Tí, ktorí sa umiestnili na 1. miestach postupujú do okresného kola. Našich víťazov nájdete aj vo fotogalérii.

   

 • Zober loptu nie drogy 2015 - 2. kolo

  Naši mladší žiaci sa v stredu 11.3.2015 zúčastnili 2.kola školskej súťaže v mixbasketbale pod názvom Zober loptu nie drogy.
  Hralo sa v kategóriách 5. a 6. ročníkov a súťaže sa zúčastnili družstvá zo základných škôl Sibírska A, B, Lesnícka, Májové námestie a Ľubotice.

  Naši žiaci využili nadobudnuté zručnosti z hodín basketbalu a basketbalového krúžku a nenechali nič na náhodu. Piataci suverénne zvíťazili vo svojej kategórii a šiestakov pred víťazstvom zastavilo len družstvo zo ZŠ Sibírska A. Svoje kvality ešte budú mať možnosť opäť potvrdiť v 3. kole, ktoré je plánované v mesiaci jún.

  yes Všetkým reprezentantom školy blahoželáme k 1. a 2. miestu a ďakujeme, že pre školu získali ďalšie 4 basketbalové lopty č. 6.

 • Prezentácia ZŠ Ľubotice v OC MAX Prešov

  Vážení rodičia a priatelia našej školy, milí žiaci!

  Pozývame Vás na výstavu pekných a zaujímavých výtvarných prác našich žiakov. Táto výstava prebieha od 10. marca do 5. apríla 2015 v obchodnom centre MAX na 3. poschodí vedľa Fitnes-centra. Veríme, že výtvarné práce sa Vám budú páčiť a pohladia nielen Vaše oči, ale aj dušu.

  Zároveň Vám oznamujeme, že v nedeľu 29. marca o 15.00 hod. sa uskutoční v OC MAX prezentácia našej školy, na ktorú Vás srdečne pozývame a na ktorej sa predstavia pestrým kultúrnym programom žiaci našej školy. Táto prezentácia bude spojená s oslavou 7. výročia otvorenia OC MAX. 

  winkAk budete mať čas a chuť, veľmi radi Vás na tejto prezentácii a oslave privítame.

  Žiaci a učitelia ZŠ

 • Zimná škola v prírode - Poráč 2015

  V tomto školskom roku naša škola zorganizovala zimnú školu v prírode v nádhernom prostredí Poráčskej doliny. Zúčastnilo sa jej 10 chlapcov, 5 dievčat a dvaja učitelia.

  laughHlavným cieľom školy bolo naučiť začiatočníkov lyžovať, u lyžiarov zdokonaliť lyžiarsku techniku, získať kladný vzťah k zimným športom a v neposlednom rade aj zlepšiť medziľudské vzťahy, vzájomnú komunikáciu a dodržiavanie stanovených pravidiel.

  Aj keď snehové podmienky v okolí nenasvedčovali že je ešte zima, lyžiarsky svah v Poráčskej doline bol vzorne upravený a pripravený na lyžovanie. K ideálnej atmosfére prispelo aj slnečné počasie. Vynikajúce podmienky lyžiarskeho strediska prispeli k rýchlejšiemu zvládnutiu základných lyžiarskych zručností u začiatočníkov, ktorí už na druhý deň začali využívať lyžiarsky vlek a pod vedením učiteľov dokázali zjazdiť polovicu lyžiarskej trate. Vo štvrtok ich pohybové zručnosti už boli na takej úrovni, že bez problémov zvládli aj cvičný pretek spolu s ostatnými lyžiarmi. V posledný deň si už všetci žiaci mohli dopriať aj voľné jazdy.

  surpriseLyžiarske stredisko bolo výnimočné aj tým, že na pomerne malej ploche sa nachádzalo všetko, čo žiaci potrebovali na aktívnu činnosť v čase osobného voľna. Žiaci tu mohli využiť telocvičňu na basketbal a futbal, bazén, bowling, biliard, stolný futbal, stolný tenis alebo zvukovú aparatúru na diskotéku.

  devilDisciplinovanosť a sebakontrola žiakov prispeli k tomu, že sa počas výcviku nestal žiaden úraz.

  blushZimnú školu v prírode 2015 možno charakterizovať ako zvlášť úspešnú, splnila cieľ a očakávania žiakov a potvrdila, že sa ju oplatí uskutočniť aj s menším počtom žiakov.

  Za úspešné zvládnutie a podporu zimnej školy v prírode 2015 žiakom a rodičom ďakujú učitelia TSV a vedenie školy. Tešíme sa opäť o rok.

 • Valentínska kvapka krvi

  Vo štvrtok 19. februára sme sa so žiakmi 7.A a s p. uč. Dugasom vybrali na exkurziu do Národnej transfúznej stanice v Prešove.
  heartPo príchode sa žiakov ujala vrchná sestra, ktorá ich previedla celou stanicou. Ukázala im obrovské chladničky v ktorých sa uskladňujú jednotlivé zložky krvi, vysvetlila, kto môže a kto nemôže darovať krv a prečo je darcovstvo krvi dôležité. Niektorým žiakom z kvapky krvi určili aj krvnú skupinu. Nakoniec si žiaci mohli pozrieť celý priebeh darovania krvi u p. uč. Dugasa a mňa.
  heartDúfam, že ich táto návšteva NTS potešila a možno sa medzi nimi nájdu budúci darcovia krvi. /Mgr. Z. Ferencová/

 • Objednávanie stravy cez internet
 • Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského - krajské kolo

  ... Janko opäť zabodoval...

  yesBLAHOŽELÁME

 • Karneval

  Fašiangové obdobie vyvrcholilo tohto roku na našej škole karnevalom, ktorý sa konal 17. februára vo veľkej telocvični.
  Deti sa zmenili na zvieratká, rozprávkové bytosti, filmových hrdinov, aj veci dennej potreby. Po promenáde masiek, boli odmenené tie najkrajšie, pričom sa prihliadalo na ich originalitu a domácu tvorivosť. Potom sa už deti zabávali v rytme hudby, tancovali, šantili a vyskúšali si aj spoločné tanečné choreografie, ktoré pre nich pripravili žiaci druhých ročníkov.
  Aký bol karneval? devilangelcool
  Posúďte sami podľa fotografií.

 • Súťaž k 200.výročiu Ľ. Štúra

  V roku 1815 sa v Uhrovci narodil človek, ktorého život a dielo vstúpilo do našich dejín veľmi výrazne. Vďačíme mu nielen za náš jazyk, ale aj za hnutie, ktoré so sebou prinieslo veľa pozitív pôsobiacich v prospech nášho národného povedomia – hrdosť na to, že sme Slováci. Áno, reč je o Ľudovítovi Štúrovi. 200. výročie jeho narodenia nás inšpirovalo k súťaži o jeho najkrajší portrét. S iniciatívou prišli vyučujúce SJL, ale súťaž prebiehala v spolupráci s vyučujúcimi VYV. Vzniklo mnoho zaujímavých prác, z ktorých sme tri ocenili rovnocenne Cenou poroty.  Práce skrášľujú chodbu v 3. pavilóne.

  Ktorí žiaci boli teda tí najúspešnejší?
  Kristína Perželová (9.B), Lucia Slatkovská (7.B), Sabína Paľová (7.B).

  Kvalitu ich prác môžete zhodnotiť v našej fotogalérii.

 • Valentínsky turnaj

  A opäť po roku sme mali Valentína a opäť sme sa stretli v malej telocvični už na 7. ročníku Valentínskeho stolnotenisového turnaja. Do telocvične prišli tí, ktorí radi športujú a pre ktorých sú zelené dlhé stoly a skákajúca loptička dôverne známe. V 3 kategóriách sa stretli dievčatá a chlapci, aby ukázali, že to s tou raketkou naozaj vedia. A veru niektorí to vedia až neskutočne dobre. Ich loptička lietala sprava doľava, vyššie nižšie, naše oči ju jednoducho nestačili sledovať. To, že spomedzi dievčat a chlapcov je najlepšia potvrdila vo vzájomných zápasoch naša siedmačka Táňa. Tá suverénne zvíťazila vo svojej kategórii a na 2. mieste nechala deviatačku Nikolu a na 3. mieste siedmačku Luciu. U mladších chlapcov si 4eurovú poukážku vybojoval siedmak Jožko. 2. miesto prenechal svojmu spolužiakovi Andrejovi a 3. miesto spolužiakovi Kristiánovi. Najdlhšie  bojovali  medzi sebou ôsmaci a deviataci. Po emotívnych zápasoch nakoniec získal víťazstvo ôsmak Andy. Na druhom mieste skončil jeho spolužiak Martin a 3. miesto obsadil deviatak Jakub.

  Takže všetkým, ktorí zvíťazili blahoželáme, všetkým ostatným ďakujeme, že prišli medzi nás a že si nielen dobre zahrali, ale sa aj vyšantili, zasmiali a zdravo strávili štvrtkové popoludnie. A naše ďakujeme patrí aj pánom Kožuškovi a Fečovi, že nás  prišli nielen povzbudiť, ale hlavne, že nám pripravili stoly, na ktorých sme mohli hneď popoludní začať 7. ročník Valentínskeho stolnotenisového turnaja.

strana: