Základná škola Ľubotice

Prihlásenie
O škole Fotoalbum Kalendár Rozvrh Digitálna učebnica Projekty Kontakt
 • Pozvánka na Vianočný bazár

  Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí.
  Na stromčeku za chvíľu sviečky svietia, štastím žiaria deti.
  Starý rok už odchádza a nový ide za ním..., príďte sa potešiť s veľkými aj pozrieť malých.
  4. 12. v piatok Vás milí rodičia a priatelia školy srdečne pozývame na Vianočný bazár do našej malej telocvične od 10.00 do 14.00 hod. Môžte ochutnať dobroty a zakúpiť darčeky, ktoré vyrobili vaše šikovné deti aj pozvaní hostia.

 • Okresné kolo v bedmintone – žiačky

  Dňa 20.11.2015 sa na ZŠ Májové námestie uskutočnilo okresné kolo v bedmintone žiačok základných škôl. Za ZŠ Ľubotice v dvojčlennej zostave nastúpili M. Tarcalová a S. Šimková.

  Súťažilo sa vo štvorhre aj dvojhre systémom každý s každým. Naše hráčky mali súperky zo ZŠ Široké, Májové námestie, Važecká a Šmeralova. Po vzájomných zápasoch sa naše hráčky umiestnili na 3. mieste. Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Májové námestie a víťazom sa stala dvojica zo ZŠ Šmeralova. Blahoželáme.

 • Svetový deň prevencie proti týraniu

  Cieľom akcie bolo upozorniť na potrebu počúvať vás deti v našej krajine.
  "Aby bolo deti lepšie počuť" - Bubnovanie proti týraniu
  Pozrieť video z akcie

  detstvobeznasilia.gov.sk
  bezmodrin.sk

 • Šéfkuchárka Dominika

  enlightenedKto je to Dominika? No predsa sympatická milá piatačka – víťazka súťaže O najzdravší jedálny lístok. Túto súťaž sme vyhlásili pri príležitosti 70. výročia vzniku školských jedálni a zapojilo sa do nej 27 žiakov 5.-9. ročníka.

  laughÚlohou súťažiacich bolo vytvoriť týždenný jedálny lístok s návrhom polievky, hlavného jedla a dezertu. Všetky návrhy boli originálne, zaujímavé, ale  pani vedúca ich posudzovala z hľadiska dodržania platných noriem pre všetky jedálne na celom Slovensku. Podľa týchto noriem si majú žiaci dvakrát do týždňa pochutnať na plnej porcii rôzneho druhu mäsa, raz do týždňa na polovičnej porcii, raz na sladkom jedle a raz na odľahčenom zeleninovom jedle.

  Tieto normy boli najviac dodržané v jedálnom lístku Dominiky a práve podľa jej návrhu sa varila milánska polievka a vo štvrtok 19. novembra druhé jedlo, a to ryža s kukuricou a kuracie mäso na broskyniach. Tento obed varila Dominika spolu s našimi pani kuchárkami a veru musela sa v kuchyni obracať. Na vlastné oči sa presvedčila, že pokiaľ my žiaci si sedíme, píšeme, niektorí aj počúvame, niektorí aj driememe, naše pani kuchárky od 7. hodiny sú v neustálom pohybe - tu treba zamiešať, tu očistiť, umyť, tu už pripraviť taniere a stále dookola a až do 15.hodiny. Okrem toho, že Dominika varila, získala spolu s Diankou zo 6. C, skončila na 2. mieste a Viktóriou zo 7. C - obsadila 3. miesto, od pani vedúcej balíček plný prekvapení.

  No a čo povedať na záver? Samozrejme dievčatám blahoželáme, Dominike ďakujeme za skvelý recept a pomoc našim pani kuchárkam a veľká vďaka patrí aj našej pani vedúcej za jej ochotu, ústretovosť voči takýmto aktivitám. A my veríme, že aj keď Dominika v tento deň nesedela za lavicou v triede, v školskej kuchyni získala nové poznatky, nové skúsenosti, spoznala malé tajomstvá školskej kuchyne a že strávila medzi pani kuchárkami príjemné dopoludnie.

 • Zaujímavá hodina občianskej náuky

  Žiaci šiesteho ročníka na hodinách občianskej náuky spoznávajú svoju obec, jej históriu, symboly i významné osobnosti žijúce alebo akýmkoľvek spôsobom spojené s danou obcou. Dozvedajú sa, kto je starosta obce či primátor mesta, akú prácu vykonávajú i to, akým spôsobom sa kandidáti na tieto posty dostávajú. Získavajú informácie o komunálnych voľbách. A práve „malé komunálne voľby" si vyskúšali na jednej z hodín. Kandidáti na starostu mali týždeň na to, aby si pripravili predvolebné programy. Počas vyučovacej hodiny ich predniesli svojim spolužiakom – voličom, ktorí si ich veľmi pozorne vypočuli. Nechýbali ani zvedavé otázky, napríklad odkiaľ získajú peniaze na výstavbu plánovaných ihrísk, ako konkrétne chcú znížiť nezamestnanosť v obci ap. Napokon nasledovali voľby.

  Boli tajné, slobodné, rovné, každý dal hlas svojmu kandidátovi. Takto mohli žiaci spoznať oblasť života, ktorá ich o niekoľko rokov čaká. A ako žiaci vnímali túto hodinu? Tu sú vyjadrenia niektorých z nich:

  • Mne sa táto hodina páčila, bola zábavná. Všetci mali veľa toho pripravené, ale vyhrať mohol len jeden. Bolo ťažké rozhodnúť sa, všetci mali dobré návrhy.  /Klaudia 6.C/
  • Mne sa táto hodina páčila preto, lebo sme si vyskúšali, aké je to voliť a kandidovať.  /Leo 6.C/
  • Páčila sa mi táto hodina z toho dôvodu, že nebola taká obyčajná. Volili sme starostu a bolo to skvelé.  /Eva 6.C/
  • Mne sa to páčilo, konečne som sa cítila ako volička a ako dospelá. Nebolo ľahké rozhodnúť sa, komu dám  hlas.  /Dorota 6.C/
  • Mne sa táto hodina veľmi páčila. Bola zaujímavá. Riešenia, ktoré navrhovali sa mi páčili, nevedela som sa rozhodnúť, koho voliť. A mohla byť inšpirujúca pre starostov v našich obciach.  /Laura 6.C/
  • Och, ja som sa bavila, to bola najlepšia hodina. Keby takéto hodiny boli častejšie, tak chodím do školy i o dve hodiny skôr. Ďakujem, pani učiteľka, za takú prenádhernú hodinu občianskej náuky.  /Lívia 6.C/

  Mgr. M. Golitková

 • Žiaci na nás nezabúdajú - sponzorský dar škole

  Naša bývala žiačka Gabika Stopková sponzorsky zaplatila škole predplatné denníka Denník N ... nezávislé noviny , ktoré budeme v škole využívať pri zisťovaní aktuálnych informácií zo všetkých oblastí života, či už na vyučovacích hodinách občianskej náuky alebo aj mimo vyučovania.
  Ďakujeme, že naši žiaci na nás nezabúdajúsmiley.

 • Vianočná burza

  „Milé naše mamičky a ich detičky, veríme že máte šikovné ručičky.“
  Blížia sa sviatky Vianoc a žiaci našej školy s pani učiteľkami si pre Vás pripravujú malé milé prekvapenia. Kto má talent, záujem a chce sa prezentovať svojimi výrobkami, na našej vianočnej burze sú mu dvere našej školy otvorené. Nech dá aj takýmto spôsobom o sebe vedieť a potešíme jeden druhého. Chystajte a vymýšľajte, fantázii sa medze nekladú. Pošlite po detičkách ozdoby, perníčky, mini balíčky s vianočnou tematikou. Všetko prekonzultujte s triednymi učiteľkami.

  Kedy? 4.12.2015. Srdečne pozývame!

  Bližšie informácie u p. uč. PaedDr. Tarcalovej

 • Exkurzia Banská Bystrica

  Prišiel ten Deň - 23. október  - a ani skoré vstávanie 38 deviatakov neodradilo od cestovania do srdca Slovenska – Banskej Bystrice. Putovali sme za históriou slovenského národa.

  Slovenské národné povstanie bolo ozbrojené povstanie slovenského domáceho odboja počas druhej svetovej vojny. Začalo sa 29. augusta 1944 ako obrana pred nemeckými okupačnými jednotkami. Centrom povstanie bola Banská Bystrica. V tomto nádhernom meste sa nachádza aj Pamätník, ktorý patrí k jedným z najvýznamnejších na Slovensku. Históriou SNP nás počas 2.5 hodinovej exkurzie sprevádzal lektor – historik Juraj. Podľa názoru všetkých prítomných bol skvelý – myslím jeho výklad.

  Počas cesty nás p. učiteľky oboznamovali s históriou jednotlivých miest, ktorými sme prechádzali. Spolužiak Šimon si pripravil a oboznámil nás s históriou Vlkolínca a pútnického mesta Starých hôr.

  Exkurzia splnila naše očakávania a naša vďaka patrí p. učiteľkám, ktoré ju zorganizovali.   

  Kristína Mikolajová, 9. A

 • Exkurzia Svidník

  Dňa 14.10.2015 žiaci 8.AB putovali za históriou slovenského ľudu. Ich cieľom sa stal Svidník – Vojenské historické múzeum, vyhliadková veža na Dukle, vojenský cintorín a Údolie smrti.

  Všetkým žiakom sa exkurzia páčila a tu sú ich postrehy:

  • Exkurzia bola poučná, ale mala som z nej aj trochu zmiešané pocity. Vojnová téma je ťažká a smutná.
  • Ďakujem p. učiteľkám za to, že mi ukázali a povedali o ľuďoch, ktorí dokázali bojovať o to všetko, čo je teraz.
  • Tento deň s exkurziou bol úplne super. Pani učiteľky nám urobili úžasný program.
  • Moje celkové dojmy sú veľmi pozitívne. Dúfam, že sa niečo také už nikdy nezopakuje.
  • Zase sme o niečo múdrejší, čo sa týka našich dejín.
  • Bola to asi najzaujímavejšia zo všetkých exkurzií.
  • Opäť sme vzdelanejší. Ďakujeme za krásnu exkurzii.
  • Som veľmi rada, že som sa tejto krásnej a zároveň smutnej exkurzie zúčastnila.
  • Zapálením sviečky sme vzdali úctu všetkým, ktorí nám vybojovali slobodu.
  • Doma som všetko vyrozprávala, akú perfektnú exkurziu som zažila.
  • Som rád, že pani učiteľky si našli čas a vybavili nám exkurziu, na ktorej sme sa dozvedeli kopec nových udalostí.
  • Dúfam, že také kruté vojny sa už nebudú opakovať a ľudia sa umúdria a nebudú proti sebe bojovať.
  • Pamiatky a miesta z vojenských bitiek majú veľké hodnoty, nezabúdajme na to trápenie...
  • Som veľmi rada, že nežijem v dobe, kde by som sa musela báť, či nestúpim na nášľapnú mínu a kde brat brata nepozná.

   

  Záverom chceme konštatovať, že medzi nami je veľký nadšenec - zberateľ vojenskej techniky. Po exkurzii sa Samo prejavil ako vojenský expert. Zapálene rozprával o svojej zberateľskej vášni v jednotlivých triedach.

  Postrehy zozbierali vyučujúce SJL a OBN PaedDr. J. Šofranková a Mgr. M. Golitková

 • Vystúpenie pre ŠKD

  10.11.2015 sa veľká telocvičňa našej školy zaplnila o 14.00 hod. deťmi ŠKD. Čakali ich tu pekné chvíle prežité s deťmi z divadelného krúžku. Program bol pestrý - vtipy o Mary a Tarzanoch, o dievčatách na pláži, bábkové divadielko Psík a mačička i spievajúce maňušky, rozprávka Soľ nad zlato aj scénka o Anne zo Zeleného domu, tanec i ukazovačka o „cestovaní fúrikom“. Do toho - súťažné úlohy doplnené malými odmenami... Každý si tam našiel svoje. Celým programom nás sprevádzali Ema a Karolína z 8.A.Techniku ovládal Jozef Ďurica a našou kostymérkou bola pani Pinková.
  Všetkým: Srdečná vďaka za vyčarený úsmev na lícach detí!smiley Vedúca divadelného krúžku

 • Hello! My name is Jim.

  V dňoch 2. a 3. novembra našu školu navštívil Jim Rankin, americký učiteľ na dôchodku.

  Vybrané skupiny detí si na prvom i druhom stupni vyskúšali komunikáciu s tzv. „native“ spíkrom – človekom, pre ktorého je angličtina rodným jazykom. Dozvedeli sme sa, odkiaľ pochádza, niečo o jeho rodine i rozdieloch v britskej a americkej angličtine. Mimochodom, vedeli ste, že Američania izbu clean-ujú a Briti tidy-ujú? To bude asi tým oceánom, ktorý ich delí...

  smileyJimovi sa u nás veľmi páčilo. A aby na nás nezabudol, poďakovali sme sa mu tričkom s fotografiou.

  winkSee you soon, Jim!

 • Záložka do knihy spája školy

  Žiaci našej školy sa zapojili do 6. ročníka česko-slovenského projektu: Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách. Cieľom tohto projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi slovenskými a českými základnými školami  a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci mohli vyrobiť ľubovoľnou technikou. Základné školy výmenou záložiek využili na nadviazanie vzájomnej spolupráce, kontaktov alebo na poznávanie života žiakov v rôznych kútoch Česka a Slovenska.

  Žiaci vyrábali záložky rôznych tvarov a s rozmanitými motívmi počas vyučovacích hodín, v školskom klube detí, v rámci krúžkovej činnosti alebo doma. Žiaci alebo učitelia pri ich výrobe čítali prevažne rozprávky a dobrodružné príbehy. Veľa žiakov vyrobilo záložky nielen pre svojich kamarátov z pridelenej partnerskej školy, ale aj pre svoju školskú knižnicu. Výmena záložiek prispela k nadviazaniu nových priateľských kontaktov medzi partnerskými školami, ukázala im ďalšie možnosti spolupráce v budúcnosti, podporila rozvoj kreativity, fantázie, manuálnej zručnosti  a práce s informáciami žiakov, posilnila ich etické hodnoty. Zábavnou formou ich pritiahla ku knihám,  podporila ich vzťah k čítaniu a v mnohých prípadoch aj posilnila ich dobrý vzťah ku školskej knižnici. Naša škola si vymenila záložky so ZŠ v Košiciach. V tejto aktivite by sme chceli pokračovať aj v budúcom školskom roku.

  Mgr. Z.Verbovská

 • Testovanie piatakov T5 2015

  Testovanie piatakov T5 2015 sa bude konať 25.11.2015.

  Základné informácie:

 • Projekt "Po stopách 2. svetovej vojny" pokračuje

  Názov projektu:  „Jak Druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov“, tento projekt bol podporený z programu Európskej únie Erasmus+.

  V spolupráci s MAS Šafrán sme tentokrát privítali u nás na Slovensku našich priateľov z Čiech. Znovu sme sa mali vydať po stopách 2. svetovej vojny, ale u nás.

  19.10.2015 bol prípravný deň. Stretli sme sa len žiaci ZŠ Ľubotice a ZŠ Tulčíka. Program bol viac organizačný – prejsť program na celý týždeň i zopakovať si zmysel našej práce a „oživiť“ mená nás navzájom. Naši priatelia Česi mali prísť večer a ubytovať sa v Trnkove.

  Druhý deň bol podstatne náročnejší. Ráno nás čakala Dukla, Údolie smrti, Múzeum vo Svidníku a skanzen, pričom počasie nám ukázalo, aké to mali vojaci v októbri pri dobýjaní náročné. Vyskúšali sme si bojové dažďové podmienky, ktoré nás sprevádzali celým dňom. Istým „zadosťučinením“ bol príjemný obed vo Svidníku v reštaurácii. Ale potom sme „uháňali“ do ZŠ Ľubotice, kde nás čakali 5 pamätníci k našim témam 2.sv.vojny. Jedna zo skupín dokonca putovala za troma pamätníkmi do Ľubotíc.

  V stredu sme sa s pánom starostom Zlatej Bane vydali na potulky v tejto obci a okolí, aby sme nakoniec „zakotvili“ pri pamätníku, ktorý je spomienkou na vypálenie obce počas 2. svetovej vojny. Nasledovala návšteva Múzea na Solivare a po oddychu pri obede sme pokračovali v pripravenom programe v ZŠ Tulčík. Tu nás čakala beseda s odborníkom na vojnové letectvo, po nej workshop, kde sme mali možnosť na „vlastnej koži“ odskúšať si vojenské uniformy a spoznať niečo z vojenského života.

  Štvrtok a piatok tvorili základnú časť práce na prezentáciách. Vo štvrtok sme v Trnkove spájali naše poznatky do prezentácií, aby v piatok v slávnostnej atmosfére v Kultúrnom dome v Tulčíku žiaci v medzinárodných tímoch odprezentovali, čo vytvorili. V porote hodnotiacej ich výtvory boli: p.riaditeľka ZŠ Tulčík, p. zástupkyňa ZŠ Ľubotice - J. Semaníková a nechýbali ani zástupcovia obcí – p. starostka obce Tulčík a p. starosta Ľubotíc. Prezentácie boli doplnené o výstavu zameranú na HOLOKAUST z 2. svetovej vojny.

  Celý program bol v sobotu uzatvorený výletom na Kapušiansky hrad.

  Ďakujeme všetkým organizátorom projektu za obohacujúci program a sme radi, že sa nám v spolupráci s českou stranou podarilo vytvoriť peknú priateľskú atmosféru i objaviť „stratené“ príbehy našej histórie.

  Mgr. M. Baňasová

 • Týždeň zdravej výživy na prvom stupni

  Aj tento rok sa žiaci prvého stupňa zapojili do projektu týždeň zdravej výživy, teraz aj v spolupráci s p. učiteľkou Oravcovou. Žiaci súťažili v nosení zdravej desiaty. Pani učiteľky sa so žiakmi rozprávali o zdravom jedle, čo posilňuje imunitu a zdravý životný štýl. Vo výtvarnej súťaži žiaci tvorili svoje výtvarné diela na tému mlieko, ryby, med, chlieb, strukoviny, ovocie a zelenina. Vystavovali v triedach nádherné jesenné zátišia. A taktiež prispeli zemiačikom do školskej zbierky p. uč. Oravcovej. Vyhodnotenie súťaže si môžete pozrieť vo fotoalbume stránky školy.

 • Projekt "Hovorme o jedle"

  V týždni od 12.10.2015 až 16.10.2015 sa konala súťažno-vzdelávacia aktivita „Hovorme o jedle“.

  laughV dennej téme - Chlieb, pečivo, obilniny, ryža, cestoviny, zemiaky - prečo tvoria základňu potravinovej pyramídy, mali žiaci 7.ročníka možnosť dozvedieť sa o zásadách zdravého stravovania. Na hodine biológie sme si povedali o vhodnom rozdelení potravy počas dňa, zdravých a nezdravých potravinách a dôležitosti pitného režimu. Povedali sme si, že nie je zdravé ignorovať raňajky, čo sa práve v tomto veku často stáva. V praktickej časti aktivity, si mali žiaci v jednotlivých triedach pripraviť  navzájom zdravú desiatu.

  laughV dennej téme - Ovocie a zelenina - prečo potrebujeme 5 porcií denne, žiaci 8. ročníka navštívili Strednú odbornú školu v Starej Ľubovni. Tu mali možnosť vidieť prípravu ovocných a zeleninových šalátov,  flambovaného ovocia a iné zaujímavé aktivity. Samozrejme, že si aj pochutili.

   

   

 • Práva detí

  V mesiaci október sa žiaci 4. ročníka venovali právam detí. Pripravili tematickú výstavu výtvarných prác a piktogramov na danú tému. Svojou aktívnou a tvorivou činnosťou si uvedomili základné práva detí a najmä to, že každé dieťa na svete má právo vyrásť v dôstojných podmienkach.

 • Týždeň plný zdravých aktivít

  Týždeň plný zdravých aktivít bol spojený so Svetovým dňom výživy, ktorý oslavujeme na našej škole každý rok. Tohto roku sme  obohatili tento sviatok ešte o zapojenie sa do celoslovenského podujatia „Hovorme o jedle“, ktoré pre žiakov ZŠ pripravila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Už v pondelok 12.10. sme si vypočuli rozhlasové okienko o tom, že byť sýty nie je v dnešnej dobe úplne normálna vec a že slovo chudoba sa opäť akoby vracalo do nášho bežného slovníka. Zároveň sme sa dozvedeli o podujatiach, ktoré nás čakali počas tohto týždňa plného aktivít.

  surpriseHneď v utorok sme začali so zberom zemiakov. Zemiaky sme zbierali pre našich 2 spolužiakov - súrodencov a podarilo sa nám vyzbierať 3 vrecia, ktoré im boli osobne doručené domov, až ku ich bráničke. Radosť mali všetci - mamka, deti, no sa samozrejme aj my. Veď pomáhať druhým je to najprirodzenejšie a najľudskejšie.
  Medzitým žiaci 8. ročníka navštívili SOŠ s potravinárskym zameraním, kde ich pekne privítali, povodili a pohostili  ako inak – zdravo – ovocím. Aby nám ostatným nebolo ľúto, tak dievčatká zo 7.B triedy pripravili pre všetkých žiakov našej školy ochutnávku ovocných špízov. Nelenili ani naši piatačikovia a podieľali na výstavke ovocia a zeleniny pod názvom Jeseň, pani bohatá. Tohto roku sa niektorým z nás podarilo vypestovať nielen krásne jabĺčka či hrozno, ale aj mrkvu či petržlen o veľkosti XXL.

  cheekyV stredu si žiaci 7. ročníka pripravovali zdravé raňajky, ktoré si najprv samy ohodnotili a potom sa spoločne naraňajkovali.

  laughVo štvrtok sme zbierali jedálne lístky tých, ktorí sa zapojili do súťaže O najzdravší jedálny lístok. A veru naša pani vedúca má čo robiť. Čaká ju večerné čítanie 27 jedálnych lístkov a ocenenie 3 najlepších. Sme zvedaví, ktože to bude, lebo ten naj najlepší tvorca bude šéfovať 1 deň v našej jedálni a variť spolu s našimi šikovnými pani kuchárkami.

  blushNo a v piatok čakala našich šiestakov v školskej jedálni prezentácia a beseda o včielkach a ich geniálnom produkte mede. Na besedu sme pozvali nášho bývalého pána učiteľa Ivana  Babjaka a ten nám  porozprával, ukazoval a zase rozprával o včielkach - o včelej kráľovne, o robotnici i o trúde. Viete napríklad, že včielky majú vo svojom úli tak čisto ako na operačnej sále, že včielky veľmi potrebujeme , lebo opeľujú viac ako 4000 druhov zeleniny v Európe? No a pokiaľ šiestaci obdivovali včielky, naši piataci obdivovali kravičky. Počasie im veľmi neprialo, a tak museli obuť gumáky a hor sa na vláčiku do Tulčíka, kde ich už čakal predseda poľnohospodárskeho družstva a ukázal im 500 krásavic – kravičiek, ktoré dokonca v roku 2013 získali titul „Najkrajšie plemeno.“ A medzi nimi je kravička – rekordmanka, ktorá počas 305 dní dala 11895 litrov mlieka. Fíha, toľko mlieka! A okrem toho sa družstvo stará ešte aj o ošípané, ovečky a koníkov v obci Záhradné. To sme už nešli navštíviť, pretože nám už v bruškách hudci vyhrávali. A tak sme sa pobrali na nákupy a kde inde ak nie do tulčickej  pekárne, kde nás už privítala pani majiteľka a porozprávala nám o pečení chleba i pečiva. Veru vstávať je potrebné už o pol štvrtej, lebo o 4 hodine ráno sa už chlebík a pečivo rozváža nielen do Prešova, ale aj do Bardejova i Lemešan. Aj sme ho ochutnali a veru bolo „fajné“. Tu bol aj koniec našich podujatí. Vlastne nie. Ešte sme maľovali a tvorili pyramídy zdravia a zapojili sa do literárnej súťaže "Načo sú nám polia, sady?".

  cool Takže tento týždeň nám všetkým ubehol ozaj ako voda. Tento týždeň mnohí z nás mali zážitkovú formu učenia, teda učenie priamo v teréne. Veríme, že sa im to veľmi veľmi páčilo.

 • Za divadlom do mesta

  divadelného krúžku sme si povedali, že nebudeme divadlo len hrať, ale aj sa učiť, ako to robia iní. Prvá „lekcia“ nás čakala 17.10.2015. V túto sobotu sme sa vybrali do čokoládovne v Prešove, lebo sme sa dopočuli, že tam každú sobotu hrajú o 17.00 hod. bábkové divadlo. Bola to pravda. Tentokrát to bolo tieňové divadlo Cisárove nové šaty. A ako inak – neodolali sme lákavej ponuke dať si aj chutnú čokoládu so šľahačkou. Vedúca DK

 • Zájazd do Talianska

  Výchovno-vzdelávací proces v školských laviciach pre žiakov 6.-9. ročníka sme sa v tomto školskom roku rozhodli obohatiť aj o "praktickú časť". Žiakom ponúkame ozdravno-pobytový zájazd do Talianska počas ktorého si v praxi môžu overiť nielen jazykové znalosti ale aj poznatky z geografie či biológie. Na mieste pobytu spoja príjemné s užitočným a budú venovať témam z oblasti globálneho vzdelávania, enviromentálnej výchovy a zdravého životného štýlu. Žiakov je potrebné nielen vzdelávať, ale aj vychovávať a práve takáto forma môže pomôcť k formovaniu správneho postoja k prírode, kolektívu aj k sebe samému.

  Prihlášku máte možnosť získať dvoma spôsobmi: v škole je k dispozícii u p. uč Ferencovej (vedúca tejto akcie) alebo v prílohe tohto oznamu. Akékoľvek otázky adresujte na p. uč. Ferencovú.

  Prihláška

strana: