Základná škola Ľubotice

Prihlásenie
O škole Fotoalbum Kalendár Rozvrh Digitálna učebnica Kontakt
 • Deň narcisov

  Dňa 11.4.2014 sa naša škola už po 14krát zapojila do celoslovenskej zbierky Ligy proti rakovine: DEŇ NARCISOV. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a tak pomohli tento rok za našu školu vyzbierať sumu 240Eur.  Informácie o využití príspevkov zo zbierky nájdete na www.lpr.sk
  PaedDr.Jana Semaníková, zást.riad.školy

 • Noc s Andersenom

  43 detí zo 4.-6.ročníkov, 16 animátorov, 3 vyučujúce, pani J.Potocká a, samozrejme, H.CH.Andersen v podaní Jakuba Suchaniča z 9.A... to je zostava, ktorá sa stretla zo 4. 5. na 5.5. 2014 v Komunitnom centre v Ľuboticiach na tradičnej akcii školských a obecných knižníc na Slovensku i v Čechách. Hravou formou sme si na Noci s Andersenom priblížili najznámejšieho svetového rozprávkara i jeho rozprávky. Aký bol spoločný program? Po ubytovaní nasledovalo rozdelenie do skupín, fotenie s názvom skupiny, rozhovor s Andersenom, spoločný súťažný program, rozprávkový film, nočná hra po stopách rozprávkových bytostí a na druhý deň ocenenie skupín, spoločné raňajky i zhodnotenie celého programu. Ak chcete vedieť viac a pozrieť si aj fotografie, zájdite na stránku obce Ľubotice.

 • Turnaja sme sa dočkali!

  „Konečne“, potešili sa veľkí fanúšikovia stolného tenisu, keď si prečítali oznam o organizovaní 6. ročníka stolnotenisového turnaja. Ten sa mal konať ešte vo februári, avšak výmena okien ho posunula na apríl. A tak sa 10. apríla v malej telocvični stretli chlapci a dievčatá 5.–9. ročníka, aby si zmerali svoje sily pri dlhom zelenom stole. Súťažilo sa v troch kategóriách s chuťou, úsmevom, vtipom a určite veľkou snahou poraziť súpera. V niektorých zápasoch to ozaj šlo ako posúvanie guľôčok na počítadle. Jedna modrá – jedna červená a opäť jedna modrá – jedna červená. A tak po takýchto napínavých súbojoch bolo víťazstvo o to vzácnejšie.

  Kategória dievčatá
  1. miesto obsadila N. Geciová z 8.A, 2. miesto si odniesla L. Šimková a 3. miesto J. Geciová, obe zo 6.A.
  Kategória mladší chlapci
  1. miesto L. Daňo zo 6.A, 2. miesto získal E. Džunda a 3. miesto M. Khalaf, obaja zo 7.A.
  Kategória starší chlapci
  1. miesto J. Mazur, 2. miesto získal M. Nazarej a 3. miesto P. Kačmár, všetci z 8.A.

  yes Menovaní boli odmení diplomami a športovými potrebami. My im samozrejme blahoželáme a už teraz sa tešíme na spoločné stretnutie na 7. ročníku stolnotenisového turnaja.

 • Mestská hala nás už čakala

  A je tu apríl - Mesiac lesov, mesiac, v ktorom oslavujeme Deň vtákov, Deň narcisov i veselé i mokré, šunkové i cviklové veľkonočné sviatky. Sviatky, ku ktorým patrí maľovanie vajíčok, pletenie korbáčov a samozrejme slávnostne prestretý veľkonočný stôl, na ktorom nesmie chýbať veľkonočná ikebana či kytička plná farieb, vôní, kuriatok i zajačikov.
  A práve takéto aranžmány vytváralo v Mestskej hale v Prešove na výstave ABC Stavebníctva a Záhrada našich 8 dievčat. Ako po iné roky tak aj teraz nás na túto súťaž pozvali záhradkári na čele s p. Ing. Jakubekom. Naše stretnutie bolo opäť príjemné, plné lichôtok a slov, aké sú naše dievčatá šikovné a že jednoducho to už bez Ľubotíc nejde. Dievčatá sa na tieto súťaže tešia, záhradkári nás vždy srdečne vítajú a okoloidúci návštevníci obdivujú šikovné ruky i kreativitu našich šiestačiek i siedmačiek.

  Tie už počas cesty rozmýšľajú, kombinujú, jednoducho tvoria. K žltým narcisom či gerberám sa hodia nežné prvosienky či biele hycianty, modrice či mahónia, k tomu vajíčka, kuriatka či zajačiky a  ešte to omotať machom, či brečtanom, dať do vázičky či na kôru stromov  a jarné čaro je vytvorené. Tak to asi  ide našim dievčatám - Emke zo 6.A, Deniske a Petre zo 6.B, Julke, Soni, Mii, Veronike zo 7. B a Ivanke zo 7.A. Našimi súperkami v tomto roku boli dievčatá zo Spišskej Novej Vsi, ktoré sa tiež nedali zahanbiť a vytvorili pestrofarebné košíčky i kytice. Keď bolo všetko hotové, dievčatá sa s chuťou pustili do desiaty, ktorú nám pripravili záhradkári a porota do hodnotenia. Body sa udelili, spočítali a naša Ivanka získala 2. miesto a Deniska tretie. Avšak ani jedna neodišla naprázdno a každá si odniesla domov malú pozornosť. Víťazky si odniesli domov aj krásne diplomy a medaily. Takto rýchlo a tvorivo uplynulo aprílové dopoludnie a my s pocitom dobre a tvorivo  vykonanej práce, spokojné a veselé sme sa vracali domov. O tom, že to bolo naozaj tak, si môžete prečítať aj v prešovskom Korzári.

 • Zober loptu nie drogy

  Dňa 2.4.2014 sa na ZŠ Sibírska uskutočnil turnaj v mixbasketbale mladších žiakov v rámci projektu Zober loptu nie drogy .
  Súťažilo sa v kategóriách žiaci 5. ročníkov a žiaci 6. ročníkov. Najlepšie si počínali naši piataci, prehrali iba jeden zápas a obsadili 3. miesto. Šiestaci skončili na 4. mieste.

  Zúčastnené školy: ZŠ Sibírska A,B, ZŠ Ľubotice, ZŠ M. Nešpora, ZŠ Kapušany

  Súpiska ZŠ Ľubotice:

  5. ročník:

  1. Babinčák Ľubomír     5.A
  2. Krištof Jozef
  3. Lukáč Róbert
  4. Očkayová Alexandra
  5. Šimková Laura
  6. Biščák Tomáš    5.B
  7. Šimko Nikolas
  8. Blažovský Alex
  9. Lukáč Samuel
  10. Peržel Samuel    5.C

   

  6. ročník:

  1. Krišanda Nikolas       6.A
  2. Daňo Lukáš
  3. Doležel Ľubomír
  4. Vaško Viliam
  5. Molčanová Lívia
  6. Talian Jozef       6.B
  7. Riško Ján Michal
  8. Paľová Sabína
  9. Baran Filip
  10. Ďurica Slavomír

   

   

 • S maňuškami na scénu

  „Keď už sme si to nacvičili, rady to predvedieme druhým,“ povedala jedna žiačka, keď som sa piatakov po skončení Bábkovej ligy spýtala, či by svoje príbehy nechceli zahrať aj iným. Takto vzniklo predstavenie z bábkových divadiel pre ich mladších spolužiakov zo ŠKD a pre deti z MŠ v Ľuboticiach. Prvé vystúpenie nás čakalo vo veľkej telocvični školy o 14.00 hod. a druhé v Komunitnom centre v Ľuboticiach o deň neskôr 27.3.2014. Myslím si, že pri každom z týchto vystúpení sme prežili zopár pekných chvíľ, ktoré sa prejavili v detskej tvorivosti, chvíľach spolupatričnosti medzi vystupujúcimi a divákmi i v radosti z toho, že sme spolu vytvorili niečo milé. Moja vďačnosť patrí všetkým deťom, ktoré boli ochotné vystúpiť, asistovať pri vystúpení, nášmu technikovi Rišovi Hvizdošovi i našim pozorným divákom. /Mgr.M.Baňasová/

 • Holokaust v spomienkach tých, ktorí prežili...

  Toto bola hlavná téma exkurzie v dňoch 24.-25.3.2014. Možnosť navštíviť expozície v priestoroch SOŠ obchodu a služieb zamerané na spomienky Židov v 20.storočí, teda aj v čase 2.sv.vojny, sme využili s 9.A, 9.B a 7.A triedou. Čakalo nás skutočne milé prekvapenie. V priestoroch Reštaurácie SEN bola nainštalovaná výstava panelov s fotografiami tých, ktorí spomínajú na svoj život a blízkych, ktorých stratili v koncentračných táboroch, pozreli sme si film o židovskej synagóge, no najhlbšie nám do sŕdc zasiahol dokument, kde autenticky o strate svojich blízkych rozpráva jedna česká židovská žena. Myslím, že výstava spĺňa svoj cieľ, aby sme sa vedeli prijímať v rozdielnosti a nedopustili, aby sa opakovali hrôzy holokaustu.

 • Hviezdoslavov Kubín 2014

  ... a Janko nás opäť potešil a Jakub milo prekvapil ... BLAHOŽELÁME.

  yesyes

 • Hviezdoslavov Kubín 2014

  „Táto súťaž je oslavou slovenského slova a má v našich školách svoje pevné miesto i dlhodobú tradíciu...“ aj tieto slová odzneli v úvodnom príhovore a potom sa už všetko rozbehlo naplno. Školské kolo HK prebehlo na 2.stupni v 2 kategóriách. V 2. kategórii súťažili mladší 18.3.2014 a v 3. kategórii starší žiaci 2. stupňa dňa 19.3. 2014. bol to náročný „maratón“. No tí, ktorí sa ho zúčastnili, nemali čo ľutovať.

  Mladí talentovaní recitátori si tu odskúšali svoju schopnosť prezentovania sa na verejnosti, niektorí veľmi zanietene tlmočili hlboké posolstvo ukryté v dielach známych slovenských i svetových spisovateľov. Pre porotu pozostávajúcu z vyučujúcich SJL nebolo ľahké rozhodovať. Aj preto sa na niektorých ocenených miestach ocitli aj 2-3 prednášajúci. A kto bude reprezentovať školu v okresnom kole?

  yes2. kategórii v poézii to bude Martin Jarkovský  z 5.B, v próze J.M.Riško zo 6.A triedy.

  yes3. kategórii v poézii výrazne zaujali Tomáš Sirotňák z 9.B a Jakub Suchanič z 9.A, v próze Michaela Hanišová z 8.A triedy.
  Víťazom gratulujeme a všetkým ďakujeme za príjemný umelecký zážitok. A držíme palce v okresnom kole.
  /Mgr. Martina Baňasová/

 • Jazykový kvet

  je celoslovenská postupová súťaž v prednese poézie a prózy v cudzích jazykoch. Jej cieľom je podporiť učenie sa cudzích jazykov a rozvíjať u žiakoch aktívny záujem o cudzie jazyky. Aj naši žiaci uvili krásnu kyticu zloženú z anglicko-nemeckej poézie a prózy. Po chodbách našej školy sa nešírila vôňa kvetov, ale krásny prednes našich žiakov, ktorí prezentovali svoje jazykové zručnosti. A musíme podotknúť, že mnohí z nich nás svojím prednesom očarili. Očarila nás nielen dokonalá znalosť textu, pekný fonetický prejav, ale aj snaha neverbálnymi prostriedkami komunikácie vyjadriť to o čom je daný text.

  Takže tohtoročný jazykový  tvorili „anglické i nemecké“ lupienky a my veríme, že na budúci rok k nim pribudnú aj „ruské“ a náš jazykový kvet bude bohatší, voňavejší, jednoducho pestrejší. Veľká vďaka patrí zúčastneným žiakom a učiteľom cudzích jazykov.

  Výsledková listina:

  Anglický jazyk

  1. kategória:

  1. miesto    Mária Štefaničová 4.A
  2. miesto    Leo Janiga 4.C
  3. miesto    Lívia Fertaľová 4.C

  2. kategória:

  1. miesto    Petra Končárová 6.B
  2. miesto    Marianna Hanobíková 6.B
  3. miesto    Lucia Šimková 6.A

  Nemecký jazyk

  1. miesto    Marianna Hanobíková 6.B
  2. miesto    Lucia Šimková 6.A
  3. miesto    Eva Krajníková 9.B

 • Volejbal - Obvodové kolo

  V tomto školskom roku sa konečne podarilo na našej škole sformovať volejbalové družstvo zo žiakov 7. a 8. ročníkov. Je to prvé vystúpenie vo volejbale od roku 2002.
  Obvodového kola sa zúčastnilo 10 škôl, naši chlapci hrali v skupine so školami Šrobárova, Kúpeľná, Važecká a Kapušany. Chlapci odohrali veľmi vyrovnané zápasy,  ale zatiaľ len získavali skúsenosti, pretože s volejbalom začali na športovom krúžku len od októbra 2013.

  cryingV skupine vyhrali len jeden zápas so ZŠ Važecká, ale cenné skúsenosti si odnesú aj do druhého školského roka, kde v tejto zostave budú ďalej reprezentovať našu školu.

  yesZostava ZŠ Ľubotice: Ďurica, Kačmár, Paľo, Pankuch, Mikolaj, Hudák, Varga, Baňas, Švec.

 • Basketbal - Obvodové kolo

  Do obvodového kola v basketbale žiakov základných škôl bolo prihlásených 13 škôl. Zápasy sa hrali v troch skupinách. Naša škola bola zaradená do skupiny B spolu so školami M. Nešpora, Lesnícka a Široké. Chlapci všetky zápasy vyhrali a postúpili do finále, ktoré sa uskutočnilo 26.2.2014 na našej škole. Vo finále sa stretli ZŠ Sedlice, Lesnícka a Ľubotice. Aj tieto zápasy naši chlapci zvládli a ako víťazi obvodu postúpili na krajské kolo do Popradu. Blahoželáme a držíme palce.

  V obvodovom kole sa darilo aj našim dievčatám, kde na ZŠ Sibírska zvíťazili nad družstvami Sedlice, Sibírska a Elba a postúpili do finále spolu so školami Kapušany, Lesnícka a M. Nešpora.
  Vo finále 14.3.2014  naše dievčatá obsadili 3. miesto, keď zvíťazili nad družstvom ZŠ Kapušany (20:8). Prehrali s víťazom obvodového kola ZŠ Lesnícka a tesne im unikol zápas o 2. miesto so ZŠ M. Nešpora ( 7:8 ). V súčasnej zostave sa žiačky predstavia aj v ďalšom školskom roku.

  winkBlahoželáme.

 • Bábková liga

  Hrali ste niekedy divadlo s bábkou – vyrobenou či kúpenou maňuškou? Naši piataci áno. Krátke divadelné vystúpenie bolo výsledkom ich projektovej práce, ktorej sme sa venovali na hodinách literatúry pri preberaní bábkového divadla. Postupovali sme krok za krokom. Najprv sme sa naučili rozlišovať maňušky, marionety a javajkové divadlo, potom sme pre naše bábky písali scenár, tvorili sa kulisy a rekvizity, skúšali sme si pozíciu bábkohercov, režisérov, prácu s hlasom, všetko vo vytvorených tímoch. Myslíte si, že to piataci nezvládnu? Určite by mnohých z vás prekvapilo, koľko nových nápadov, zaujímavých príbehov, výtvarných noviniek vzniklo. A aby naše úsilie nevyšlo nazmar, zareagovali sme na výzvu Obecnej knižnice v Ľuboticiach a v rámci mesiaca knihy sme tieto pripravené ukážky ponúkli verejnosti 12.3.2014.

  Stretli sme sa ráno v Komunitnom centre v Ľuboticiach. Formou súťaže sa tu odprezentovalo  15 bábkových divadiel, z ktorých najlepšie boli ocenené vecnými cenami. Porotu tvorili pani Júlia Potocká – vedúca obecnej knižnice a pani Jurková, ktorá deti a ich tvorivosť dôverne pozná. Dokonca nám priniesla ukázať aj fotografie z čias, keď pôsobila ako detská ochotnícka herečka. Výkony detí veľmi pochválila. Nebolo ľahké vybrať víťazov, no nakoniec sa naše porotkyne zhodli na 3 tímoch.

  1. miesto: Divadelný súbor Veľkí machri z 5.A s príbehom Noví kamaráti.
  2. miesto: DS Hľadači z 5.B s príbehom Statočný princ.
  3. miesto: DS Smieški z 5.C s príbehom Zvieracia škola.

  Víťazi však ukázali svoju štedrosť a s víťaznými tortami sa podelili. Ponúkli aj svojich spolužiakov. No my starší sa tešíme v prvom rade z toho, že zvíťazila tvorivosť, fantázia a láska k slovenskému slovu. Ďakujeme  p.učiteľkám Z. Hasarovej,  A. Hrabčakovej za pedagogický dozor, R.Hvizdošovi a D.Frankovi za prácu s ozvučovacou technikou, J.Šotíkovi za asistenciu a praktickú výpomoc, fotenie. Ďakujeme aj obci a knižnici za sponzorovanie zaujímavých cien a poskytnutie priestorov KC.

  Mgr.M.Baňasová

 • Keď vládne divadlo...

  11.3.2014 sa v Prešove v DJZ konal tradičný festival detského ochotníckeho divadla Dni s Táliou. Nemohli sme tam chýbať ani my. Veď detský divadelný súbor ĽUBO, ktorý funguje pri ZŠ Ľubotice pod vedením Mgr.M.Baňasovej, tu má každoročne svoje zastúpenie. Vždy prichádzame s novou témou, lebo zostava detí v krúžku sa mení. Tento rok sa omladila. Bývalí deviataci už odišli a terajší mali deň pred monitorom. Preto sme do jedného uceleného útvaru spojili divadlo o Šípkovej Ruženke a Legendu o sv.Mikulášovi (ktorú sme vytvorili s deťmi pracujúcimi v divadle pri farnosti).

  Nový divadelný celok sme nazvali DUEL a vytvorili tak príbeh, v ktorom 2 divadelné súbory bojujú o to, kto z nich je lepší, aby nakoniec pochopili, že v živote je lepšia spolupráca ako boj. Rozprávačské prepojenie oboch divadiel pekne zvládol J.M.Riško. Bolo to náročné, lebo niektorí sa zľakli profesionálneho divadelného priestoru, iných nám skolila chrípka, ale napriek tomu tí, čo vydržali, si mohli naplno vyskúšať krásu i náročnosť povolania herca na scéne. Medzi divákmi nechýbali ani naši žiaci z 5.A triedy.

 • Výstava orchideí

  Koho by neupútal názov, ktorý v sebe skrýva zážitok krásy i exotiky. Navyše ak je možnosť sa naň pozrieť v tak atraktívnom meste, ako sú východoslovenské Košice. Preto sme neváhali, aj keď boli prázdniny a v rámci turistického krúžku sme si urobili milý výlet vláčikom do tohto mesta. Konečnou zastávkou bola BOTANICKÁ ZÁHRADA.

  Dňa 6.3.2014 sme sa v počte 1 dospelý a 7 detí vybrali na nami vybrané miesto. A bolo čo obdivovať! Krása kvetov sa premiešala s dobrodružnou džungľou – kaktusovým i citrusovým svetom. Vonkajší park síce ešte nebol rozkvitnutý, no milo nás potešili aj zajace, sliepočky, andulky, kozičky... v neďalekej ZOO s detským parkom. Nechýbala ani návšteva cukrárne v historickom centre mesta a veselá vláčiková cesta späť.

 • Exkurzia zo SJL

  Podľa nových učebných osnov sa súčasťou literatúry stali nové dramatické žánre ako sú aj bábkové divadlo, divadelná hra, filmová rozprávka... Preto sme sa vyučujúce SJL rozhodli ponúknuť tieto žánre žiakom 5. a 6. ročníka v praxi. Po dohode s divadlom PORTÁL sme 20.2.2014 navštívili Divadlo Alexandra Duchnoviča v Prešove a pozreli si bábkoherecké divadelné stvárnenie rozprávky ŽABIA PRINCEZNÁ. Dej nás nielen obohatil, ale aj príjemne rozosmial.

  Po skončení predstavenia sme sa presunuli na Hlavnú ulicu, kde sme postupne navštívili knižnicu pre deti SLNIEČKO s pozvaním, aby sme sa stali jej čitateľmi. Tým sme si pripomenuli blížiaci sa marec, ktorý je mesiacom kníh. Milým prekvapením pre nás bola aj prítomnosť známej slovenskej spisovateľky Gabriely Futovej. Čo však je nám – vyučujúcim, ľúto, že len málo detí sa prihlásilo, že čítali niektorú z jej kníh, či že čítajú teraz nejakú knihu. Veď svet kníh bol pre našu generáciu bohatým zdrojom rozvoja fantázie a poznania. Dúfajme, že ich nevytlačia z vedomia našich detí počítače a iné médiá.

 • Ľudské práva

  Dňa 25.2.2014 sme sa venovali téme Ľudských práv pod heslom "Každý iný všetci rovní" a formou prezentácie, pripravených aktivít sme hravou formou priblížili problematiku ľudských práv žiakom 1. stupňa. Každý zúčastnený dostal nálepku s heslom akcie. Pre názornejšie pochopenie bola v každom ročníku prezentovaná jedna rozprávka , kde úlohou žiakov bolo nájsť porušené práva a danú časť z rozprávky dramaticky stvárniť. Na konci rozprávky žiaci formou diskusie vyjadrili svoje osobné postoje a aktívnym prístupom prispeli k úspechu celej akcie vytvorením plagátov a vyplnením pracovného listu pod názvom PRÁVO NA MENO.

 • Detský čin roka

  Ďakujeme všetkým darcom, ktorí podporili dobro a zapojili sa do charitatívnej zbierky trvanlivých potravín. Vyzbierali sme spolu 502 kusov. Polovicu sme darovali Farnosti Krista Kráľa v Prešove, ktorá pomáha sociálne slabším rodinám už niekoľko rokov. Ďalšie potraviny sme rozdelili do rodín v núdzi v Ľuboticiach. Nezabudli sme ani na pána Tonka, ktorý nám v rozhlasovom okienku porozprával o svojom ťažkom živote.

  Žiaci 1. stupňa sa zapojili aj do školskej súťaže, v ktorej písali a kreslili o svojich dobrých skutkoch, ktoré vykonali najbližším, kamarátom, zvieratkám, prírode... Tejto téme sa venovali aj žiaci v ŠKD. Vytvorili pekné a zaujímavé práce. Boli sme milo prekvapení a dojatí, koľko dobrých skutkov deti vykonali. Pomáhajú svojim rodičom, kamarátom, všímajú si starších ľudí na ulici, v autobuse, opustené zvieratká... Každý dobrý skutok je veľký čin! Naši žiaci ukázali, že majú dobré a veľké srdiečka, robí im radosť pomáhať druhým a svojim konaním môžu byť inšpiráciou pre mnohých dospelých.

 • Deň finančnej gramotnosti

  Zaradenie rozvoja finančnej gramotnosti detí a mladých ľudí vo vzdelávacom systéme na základných školách pomáha rozvíjať  ich životné zručnosti. Finančná gramotnosť predstavuje  schopnosť využívať poznatky, zručnosti a skúsenosti na efektívne riadenie vlastných finančných zdrojov s cieľom zaistiť celoživotné finančné zabezpečenie seba a svojej domácnosti.

  Priblížiť sa danému cieľu nám pomohla realizácie rôznych aktivít počas Dňa finančnej gramotnosti (12.2.2014). V tento deň žiaci 1.stupňa odložili učebnice,  pracovné zošity a s radosťou ich vymenili za prácu s peniazmi, ktoré nielen vyrábali, ale aj rozhodovali, na aký účel by ich v domácnosti využili. Do problematiky financií ich priviedli úlohy zamerané na výpočet zľavnených cien výrobkov, premýšľaním o výhodách či nevýhodách šetrenia, zoznamovaním sa s rodinným rozpočtom a pod. Niektorí žiaci sa v závere dňa stali „finančnými poradcami, finančnými žralokmi, finančníkmi, bankármi či eurofinančníkmi...“surprise

 • Valentínsky bál

  Aké pekné slovné spojenie, spojenie na jednej strane mladosti, krásy, zaľúbenosti a na stane druhej hudby, tanca, pohybu. Veru takýto Valentínsky bál si organizovali žiaci deviateho ročníka presne na Valentína, teda 14. februára v školskej jedálni. Tá sa  na tento večer zmenila na sálu červených srdiečok, horiacich sviečok, romantických i elegantných šiat, farebných košieľ i kravát, príjemných dámskych i pánskych vôní. Zo žiačok sa stali krásne upravené a oblečené slečny, zo žiakov-nezbedníkov galantní, príťažliví mládenci. Vzduch bol nabitý očakávaním i vzrušením.

  kisskisskisskiss

  O 18. hodine otvorili Valentínsky bál súrodenci Slezákovci ladnými krokmi v niekoľkých spoločenských tancoch. Struny na gitare rozozvučal svojou hrou i spevom Matej Fecko a celým večerom nás sprevádzali sympatickí Jakub Suchanič a Tomáš Sirotňák. Nechýbala ani spomienka na predchádzajúce roky v podobe prezentácií, ktoré pripravili Kristián Krišanda a Daniel Túš, za čo im všetci pekne ďakujeme. No a popritom sa tancovalo, spievalo vykrúcalo, skákalo, proste šantilo. Zaskákali si s nami i pán riaditeľ, i pani zástupkyne. Na dobíjanie energie nechýbali pizze rôznych chutí i chutné zákusky, ktoré nám zabezpečila p. uč. Fecková, ktorej patrí tiež naše veľké ďakujeme. Hodinové ručičky sa posúvali akosi rýchlejšie a blížil sa záver. Ten patril cukríkovému krsteniu  krásnych tabiel, ktoré vytvorili rodičia našich žiakov a to p. Krišanda a p. Schlosserová, ktorým tak isto patrí naše Merci, Thank you i Danke schon, teda ďakujeme. A čo bolo ozaj na záver? Spotené, ale rozžiarené tváre opakujúce slová „bolo to super“, „výborné“ a my dodávame, bolo to na jednotku, vlastne nie, na jednotku s hviezdičkou.

  yesyesyes

strana: