• Infovek

• Súčasťou projektu INFOVEK je naša škola od roku 2004. Úlohou projektu je pripraviť mladú generáciu na Slovensku pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti XXI. storočia, inými slovami vytvoriť predpoklady, aby naša mladá generácia bola konkurencieschopná na formujúcom sa globálnom trhu práce, predovšetkým v porovnaní so svojimi vrstovníkmi z Európskej únie.

Miestom, kde sa táto príprava odohráva je škola. Aby škola túto náročnú úlohu bola schopná zrealizovať musí sa prostredníctvom informačných a komunikačných technológií premeniť z tradičnej školy na modernú globálnu školu tretieho tisícročia.

Tri piliere INFOVEKU:

• Hardware
          • Učitelia
          • Obsah

Používanie Internetu mení aj štýl, celú metodiku vyučovania - z pasívneho "kolektívneho" prijímania informácií od učiteľa na ich samostatné aktívne vyhľadávanie. Vyžiada štruktúrovanie učiva smerom k projektovej výučbe.

Správcom a garantom projektu Infovek na škole je Mgr. Miroslav Parditka