Vážení rodičia, milí žiaci!
            Pri príležitosti Dňa Zeme bude na škole prebiehať zber papiera.

Zber bude trvať do 30.4.2024. Papier je potrebné zviazať. Žiaci, ktorí prinesú najviac papiera, budú odmenení.
            Upozornenie: do zberu nie sú vhodné kartóny a tvrdé väzby kníh.

Ďakujeme.

Mgr. Nikola Vašáková

• Tanzánia - divoké srdce Afriky

Dňa 16.4.2024 sa žiaci 6.-7.ročníka mali opäť možnosť zúčastniť vzdelávacieho programu “Svet okolo nás” v kine Scala. Tentokrát sme sa virtuálne preniesli do rozľahlej a nádhernej divočiny, do divokého srdca Afriky do Tanzánie, ktorá je jednou z najromantickejších a súčasne najpriateľskejších krajín na čiernom kontinente.

• Literárno-historická exkurzia v Martine

V utorok 16. apríla sa žiaci 8. ročníka zúčastnili literárno-historickej exkurzie v Martine spolu s p. uč. A. Tirpákovou a p. uč. T. Kravcovou. Neodradilo ich ani chladné a daždivé počasie.

Za historickým a literárnym poznaním vyrazili ráno o 7:00. Po príchode do Martina navštívili Múzeum slovenskej dediny. Potom sa presunuli na Národný cintorín v Martine, kde uvideli pomníky významných osobností slovenských dejín a slovenskej literatúry a uctili si ich pamiatku. Po prehliadke múzea a cintorína sa posilnili chutným obedom v centre Martina, aby si vypočuli zaujímavý výklad v Slovenskom národnom literárnom múzeu, ktoré sídli v prvej budove Matice slovenskej. Vrátili sa večer o 19:00 plní zážitkov a nových poznatkov o slovenskej histórii a slovenskej literatúre.

• Futbalový turnaj v ŠKD

Dňa 19.4.2024 sa uskutočnil futbalový turnaj v ŠKD pre prvákov z tried 1.A, 1.B a 1.C.
            Turnaj sa konal vo veľkej telocvični ZŠ Ľubotice za búrlivého povzbudzovania a skandovania s transparentmi, ktoré si pripravili ich spolužiaci.

Hráči dali do boja o víťazstvo naozaj všetko a hrali fair play. Odhodlaní vyhrať pre svoju triedu zlaté medaily a pohár bojovali do posledných minút zápasov. Víťaznou triedou sa stali hráči z 1.C, ktorí získali zlaté medaily, diplomy a pohár pre víťaza turnaja. Na druhom mieste sa umiestnili hráči z 1.A a získali strieborné medaily. Tretie miesto obsadili hráči z 1.B a odniesli si domov bronzové medaily. Všetkým hráčom srdečne blahoželáme.

• Čitateľský oriešok 10.

Aj v tomto školskom roku sa žiaci 1. stupňa našej školy zapojili do celoslovenskej súťaže s názvom Čitateľský oriešok 10, ktorú prinieslo do slovenských škôl nakladateľstvo Raabe. Táto aktivita je zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí.

Po prvýkrát sa zapojili aj naši prváci, ktorí si zadané texty vypočuli. Súťažiaci sa najprv prelúskali dvomi príbehmi, odkryli tajomstvá dvoch príhod, vyplnili pracovné listy, zapojili svoju fantáziu a v kresbách ukázali svoju šikovnosť.

Utorok 23. 4. 2024