• ZŠ ODBORNE

Projekt Základné školy ODBORNE

Naša škola je od roku 2015 zapojená ako nepilotná škola do Národného projektu:

Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.

Projekt je venovaný skvalitneniu vyučovania v predmetoch BIOLÓGIA, CHÉMIA, FYZIKA a TECHNIKA.
          Preškolenia sa zúčastnilo 6 pedagógov. Škola získala vybavenie kvalitnými modernými pomôckami v hodnote 17 000 € na podporu vyučovania týchto predmetov. V rámci aktivity 2.10.2015 sme sa taktiež zúčastnili overovania nových foriem prípravy žiakov na povolanie, kde v rámci Európskeho dňa rodičov sme pod názvom "Remeslo má zlaté dno" predstavili remeslá a žiaci si mohli vyskúšať to, o čo mali záujem. Realizáciou projektu budú žiaci viac zorientovaní v problematike profesijnej orientácie a budú vedieť reálnejšie posúdiť svoje pracovné možnosti.

www.zsodborne.sk

Prečo študovať technické povolania? (ŠIOV - informačná brožúra)