• Postup ako a kedy sa účtuje strava

• Na lepšie pochopenie uvediem príklad. :
          1.V mesiaci august ste zaplatili zálohovú platbu 30 €
          2. Na konci augusta Vám vedúca prihlási obedy na nový mesiac na september a pripíše platby na Váš účet stravníka počet pracovných napr. 18 dní krát 2,10 €/alebo žiak 2. stupeň 2,30 € /. Platba je označená písmenom Z.
          3.September je Váš žiak prihlásený na obed a vy ho iba odhlasujete.
          4. Na začiatku októbra, ak triedny učitelia uzatvoria dochádzku všetkých žiakov školy za september a pozapisujú všetky ospravedlnenky, uzatvorí /zablokuje sa september/ a následne  vedúca stiahne zablokovanú dochádzku od triednych učiteľoch do svojho programu.
          5. Po exportovaní – párovaní dochádzky, žiakom ktorí neboli prítomní na vyučovaní za každý chýbajúci deň sa odpočíta dotácia 2,10 €./2,30 €. / platba Z.
          Ak bolo 18 dní
          - 13 dni bol žiak v škole , má prirátanú dotáciu 13*2,10 € sumu  fakturujem štátu.
          - 5 dní ktoré žiak nebol v škole na vyučovaní a rodič obedy nevyhlásil , uhradí rodič a odpočítam zo zálohovej platby 30 € -/5*2,1= 10,50/ čiže za september Vám ostane na Vašom konte už iba 19,50 €.
          6. Ak žiak stratí čip tak Vám odpočítam z Vašej zálohy aj cenu za čip 3 €.

s pozdravom
          Gabriela Vargová DiS.