• Adamko hravo – zdravo

Projekt podpory zdravia Adamko hravo – zdravo

V škol.roku 2009/2010 sa žiaci 2.A a 2.B pod vedením svojich triednych učiteliek PaedDr.M.Sedlákovej a Mgr.M.Purdešovej zapojili do celoslovenského projektu podpory zdravého života detí Adamko hravo – zdravo.

Projekt sa opiera o 12 zásad podpory zdravého života: pestrá strava, hygiena, pohyb a šport, spánok, čistý vzduch, otužovanie, krása prírody, hra a tvorivosť, denný poriadok, ochrana prírody, voľný čas, rodina.

Tieto zásady predstavujú komplex problémov, týkajúcich sa telesného, psychického a duševného zdravia a deťom dávajú príležitosť hravo sa oboznámiť so všetkým potrebným, čo k zdravému štýlu života patrí.

Po splnení aktivít vypracujú žiaci pracovné listy k témam, ktoré súvisia so zdravím.

V septembri si žiaci vybrali zásadu krása prírody. Nazbierané prírodniny upravili do výstavky, ktorá je na chodbe pri druháckych triedach. Neboli to však len prechádzky spojené s obdivom k rastlinnej a živočíšnej ríši...bola to aj príležitosť ozrejmovať prečo:

• nehladkáme cudzie zvieratá,
          • nie všetky pekné bobuľky sú jedlé...

Prezentácia Adamko hravo - zdravo