• Dotácia na školské pomôcky

•                             Dotácia na školské pomôcky

Kto má nárok

Dieťa navštevujúce základnú alebo špeciálnu základnú školu, ak žije v rodine, ktorej celkový príjem nepresahuje výšku životného minima. Príspevok dostanú všetky deti, ak je na príslušnej škole minimálne 50 percent žiakov z rodín odkázaných na dávky v hmotnej núdzi.
          Dotáciu na školské pomôcky by mali dostávať aj deti v materských školách, ak majú v nasledujúcom školskom roku nastúpiť do 1.ročníka základnej školy.

Výška dotácie

Dotáciu možno poskytnúť najviac vo výške 1 000 Sk ročne na dieťa. Vyplácať ju možno preddavkovo polročne, a to do 25. septembra na prvý polrok školského roka a do 25. februára na druhý polrok školského roka.

Čo musíte urobiť:

- rodič musí škole oznámiť, že príjem rodiny nepresahuje sumu životného minima a priniesť potvrdenie o jeho výške,
          - škola zozbiera žiadosti a zoznam žiakov spolu s ich prospechom odovzdá svojmu zriaďovateľovi, - obec alebo iný príslušný subjekt požiada príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny o dotáciu na štipendium, stravu a školské potreby a priloží zoznamy žiakov,
          - úrad zoznamy skontroluje a pošle príslušnú sumu zriaďovateľovi, ktorý peniaze použije v spolupráci so školou.