• Účelové cvičenie ZŠ Ľubotice - september 2023

• Účelové cvičenia naša škola organizuje pravidelne na začiatku a na konci školského roka s cieľom prakticky precvičiť činnosť štábu CO školy pri vzniku mimoriadnej situácie, vykonať evakuáciu žiakov a zamestnancov školy do priestoru školského ihriska s prechodom do bezpečnej zóny a zopakovať témy obsahového zamerania v rámci učiva Ochrana života a zdravia.

6.9.2023 sa uskutočnila teoretická príprava a 7. 9. 2023 praktická časť. V praktickej časti si žiaci precvičili evakuáciu pri vzniku možnej mimoriadnej udalosti v čase 4:20 min. a v ďalšej časti si zopakovali obsahové témy učiva Ochrana života a zdravia.

Pre žiakov bolo pripravených 12 bodovacích stanovíšť, na ktorých preukázali vedomosti a zručnosti z oblastí zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy, požiarnej ochrany, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany, riešenia mimoriadnych situácií. Niektoré stanovištia boli doplnené o streľbu zo vzduchovky, hod granátom na cieľ, rýchlostná jazda na bicykli s najťažším prevodom a dve stanovištia mali na starosti naši hostia zo skautského oddielu.
            Veľká vďaka patrí žiakom a žiačkam , ktorí zastúpili učiteľov a predstavili sa vo funkcii inštruktorov na stanovištiach zdravotná príprava, požiarna príprava a dopravná výchova. Účelového cvičenia sa zúčastnilo 294 žiakov 5. – 9. ročníkov, ukončené bolo vyhodnotením jednotlivých tried o 12.15 hod.