Dňa 10.5.2017 sme sa niektorí žiaci 7. ročníka prvýkrát zúčastnili súťaži Mladý záchranár. Boli sme rozdelení do troch družstiev, ktoré pozostávali z 2 chlapcov a 2 dievčat. Súťaž prebiehala na Sigorde, kde sme sa stretli školy z Prešova ale aj Sabinova či Levoče. Víťazi z každého mesta následne išli na celoslovenské kolo, ktoré bolo v Bratislave. Počas 30 minút sme museli prejsť celú trať, ktorá mala niekoľko rôznych stanovíšť. Boli zamerané na orientáciu v prírode, civilnú ochranu a prvú pomoc pri rôznych úrazoch. Tiež sme strieľali zo vzduchovky na terč a pomocou hasiaceho prístroja na plechovky. Na konci súťaže bolo vyhodnotenie. Umiestnili sme sa na 9.,11.,a 12. mieste. Síce sme nevyhrali, ale získali sme úžasnú skúsenosť, ktorá sa nám určite zíde a veríme, že o rok sa umiestnime na lepšom mieste.
/S. Krajňáková 7.B/
Súťaž Mladý záchranár civilnej ochrany
ŠKD má talent
V jedno májové popoludnie sa v našom ŠKD konala prehliadka talentov.
Deti sa predstavili v rôznych kategóriách. Prezentovali sa spevom, tancom, ale aj hovoreným slovom. Najprv sa konali triedne kolá a najlepší postúpili do záverečnej prehliadky, ktorá sa uskutočnila 25.5.2017 popoludní v malej telocvični. Deti vystupovali v poradí podľa oddelení a celým programom nás sprevádzali šikovné moderátorky zo 4.B triedy: Eliška Štovčíková, Janka Biščáková a Saška Lukáčová.
Jednotlivé čísla oceňovali deti v publiku silným potleskom a úvodnú trému nám pomohli prekonať svojím vystúpením žiaci folklórneho krúžku pod vedením p.uč. Čechovej. Bola to prvá „celodružinárska“ prehliadka talentov, preto sa pomyselná porota pozostávajúca zo všetkých vychovávateľov rozhodla, že udelí všetkým účinkujúcim prvé miesto nielen za umelecký výkon, ktorý podali, ale aj za odvahu a ochotu vystupovať pred celým ŠKD.
Naši malí umelci získali pamätný diplom a sladkú odmenu, ktorá doplnila stratenú energiu počas vystúpenia. Bolo to popoludnie plné silných emocionálnych zážitkov i skúška kolegiality a vzájomného porozumenia. Veríme, že podobných akcií v našom ŠKD bude viac, aby sa deti naučili kultúrne správať na spoločenských akciách našej školy a dokázali byť trpezlivé pri sledovaní nášho programu.
Rozlúčka so Šlabikárom
Pomaly sa končí školský rok a prváci už vedia čítať.
Spoločne so žiakmi sme sa rozlúčili so Šlabikárom, ktorý nám pomohol na ceste k poznaniu. Sprevádzal nás každý deň a postupne predstavoval písmená abecedy. Vieme už prečítať všetky slová a vety.
Odrazu ožívajú príbehy v knihách odložené doma na policiach. Vstupujeme do rozprávok a meníme sa na škriatkov, drakov, princezné a možno aj ježibaby a čertov. S napätím počúvame, či naozaj dobro zvíťazí nad zlom, pracovitosť nad lenivosťou a múdrosť nad hlúposťou. Tešíme sa, že čítanie kníh zvládneme už sami. Ide nám to ešte pomaly, ale my sa nevzdáme a budeme zdokonaľovať techniku čítania. Šlabikár sme vymenili za Čítanku, kde sú pekné básničky, hádanky, riekanky a rozprávky.
Za odmenu, že naši prváci zvládli Šlabikár a poznajú všetky písmená dostali od pani učiteliek časopis Slniečko. Tešíme sa na prázdniny a hurá do 2. ročníka!
Triedne učiteľky 1. ročníkov
Dobrých ľudí je všade veľa!
V rámci medzipredmetových vzťahov sa žiaci 2.C a 2.D vybrali na milú, pohostinnú exkurziu. Navštívili dedinku Vyšná Šebastová, v ktorej ani nevedeli, koľko prekvapení ich čaká. Veľké ďakujem patrí mamičke Marka Tkáča, ktorá to pre nás všetko zariadila.
Žiaci navštívili Ružencovú záhradu, kostolík o ktorom nám porozprával ujo Jurášek. V miestnej škôlke sme si zaspievali so škôlkarmi a pochutnali si na kysnutých koláčikoch. Navštívili sme farmu p. Jozefa Mušku, kde žiaci si mohli pohladkať, postískať, ponaháňať zajkov aj barany. Všetko to vyvrcholilo sponzorskou grilovačkou plnou špekáčok na miestnom futbalovom ihrisku.
Veľké ďakujem všetkým zúčastneným, čo sa o nás starali!
História i umenie v jednom
Oboje nám ponúkli exkurzie do Ľubotíc.
18.5.2017 sme sa tam vydali dvakrát – najprv s 5.A v rámci dejepisu a potom s 8. ročníkom v rámci dejepisu a literatúry. Čo nás tam čakalo? Najprv výstava akademickej maliarky Evy Grešákovej – tu sme mali možnosť rozvíjať estetické cítenie, zopakovať pojmy exponát, obrazový prameň, galéria. So staršími žiakmi sme sa vrátili k tomu, že umenia sa vedia dopĺňať, byť si vzájomnou inšpiráciou, ako sme to robili v projekte Oživovanie knihy. Videli sme ako sa Biblia transformovala do výtvarného umenia.V 2. časti exkurzie sme si pri pamätnej tabuli zopakovali udalosti z regionálnych dejín – príbeh ľubotických obetí 2.sv.vojny, ktoré zomreli pri už zbúranej Palenčárni v deň oslobodenia Prešova a Ľubotíc 19.1.1945.
Vyučujúca DEJ
Deň mlieka
Aj tento školský rok sme si na našej škole pripomenuli Deň mlieka, ktorý pripadol na 16. máj 2017. Upozornili sme tak na dôležitosť pitia mlieka a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Žiaci si mohli zakúpiť mliečnu desiatu a potom v triedach vypracovávali pracovné listy, riešili matematické úlohy a grafy s "mliečnymi témami". Zhotovili tiež obrázky kravičiek, ktoré sú vystavené na nástenke v 2. pavilóne.
Zber papiera – vyhodnotenie
V druhom polroku sa nám podarilo vyzbierať 5,5 tony papiera. Bolo to zatiaľ najviac, odkedy sa zber realizuje, čo nás veľmi teší. Tradične viac sa zapája 1. stupeň, kde je aj viac ocenených žiakov. V tomto polroku musíme pochváliť triedu 1.C s tr. uč. PaedDr. M. Sedlákovou, ktorí prispeli 1,5 tonami, čo je úctyhodný výkon. Samozrejme aj žiaci 2. stupňa prispeli k tomu, aby sa nám podarilo vyzbierať takéto množstvo papiera.
A tu sú naši ocenení žiaci:
1. stupeň:
1.miesto
Jakubek Šimon
1.C
2.miesto
Hasara Filip
1.C
3.miesto
Raplíková Martina
1.C
Ostatní ocenení: Sciranka (3.C), Sabol (1.C), Lukáč (1.C), Lukáčová (4.B), Majdáková (4.A), Príhodová (3.A), Hudáková (1.A), Fečová (2.B), Medveď (2.A), Šimoňák (2.C), Gašperíková (3.B), Fečová (3.C), Šitárová (2.D), Kendra (3.A), Závacká (1.C), Nosáľ (4.C)
2.stupeň:
1.miesto
Pavlíková Patrícia
6.A
2.miesto
Marek Tomáš
9.A
3.miesto
Raplík Kamil
8.A
Ostatní ocenení: Majdáková (7.A), Šimková (5.B), Lukáčová (5.A), Komlošová (5.A), Šitárová (5.B), Slatkovská (9.B)
Deň Zeme 1. stupeň
Dňa 25.4.2017 žiaci 1. stupňa „oslavovali Deň Zeme" netradičným spôsobom.
V rámci modelového vyučovania si zopakovali, precvičili a prehĺbili svoje vedomosti a zručnosti o životnom prostredí a jeho ochrane. Spolu s pani učiteľkami sa zamýšľali nad súčasnými, stále sa zväčšujúcimi problémami s odpadom rôzneho druhu, ako sú komunálny, priemyselný, bioodpad a pod. Hromadenie odpadov zahŕňa celý rad negatív. Odpady obsahujú látky, ktoré často ohrozujú prakticky všetky zložky prostredia, napr. kvalitu vôd, ovzdušia a pôdy. Prenikajú do rastlín a cez potravný reťazec ohrozujú zdravie a život živočíchov a ľudskej populácie. Správne nakladanie a hospodárenie s odpadmi je preto veľmi dôležité.Naši žiaci sa naučili rozoznávať odpad, správne triediť a ako znížiť množstvo produkovaného odpadu: Minimalizovať! Opätovne používať! Recyklovať!
Pani učiteľky odmenili tri najkrajšie nástenky: 1.A, 1.C, 2.B.
V závere vyučovania si vyrobili medailu s témou "Deň Zeme".
Uč. 3. ročníka
Deň Zeme
25.4.2017 sa o 8:00 zhromaždili žiaci na školskom dvore, kde si vypočuli úvodné slová k tomuto sviatku. Nasledoval rozchod na jednotlivé stanovištia. Pre starších žiakov 7., 8., 9. ročníka zorganizovala stanovištia p. uč. Oravcová a pre mladších žiakov 5., 6. ročníka zorganizovala stanovištia p. uč. Hvizdošová.
- Žiaci 7.B a 9.B pod vedením p.uč. Štefaniča, p. uč, Durillovej a p. uč. Ferencovej sa odviezli autobusom do Podhradíka a odtiaľ vyšli pešo k hradu Šebeš kde ich už netrpezlivo čakal pán Šarossy. Ten im rozdelil úlohy a práca sa začala. Chlapci upravovali terén pri hrade, dievčatá zberali konáre a kamene. Po práci ich čakala zaslúžená odmena v podobe opekačky. Pocity žiakov, ktorí tu pracovali veľmi dobre vystihla Simona Krajňáková (7.B): „Získali sme príjemný pocit, ktorý nás zahrieval pri srdci a pochopili sme, že sme urobili dobrú vec."
- Žiaci 7.A a 9.A sa vybrali pod vedením p. uč. Staškovej, p. uč. Hasarovej a p. uč. Bartekovej na lesné stanovište, na Zlatú Baňu. Keď vystúpili z autobusu, privítali ich traja lesníci s úsmevom na perách. Povedali im o lykožrútovi, ktorý poničil veľkú časť lesa a o prírodných parkoch. Potom sa žiaci pustili bez otáľania zasadiť 150 smrekovcov. Páni lesníci im ukázali postup správnej výsadby stromčekov. Zvládli to v priebehu troch hodín. Domov išli unavení ale s dobrým pocitom. Vanessa Majdáková (7.A) to zhodnotila najvýstižnejšie: „Na meniny sa zvyknú ľudia obdarovávať, my sme dali takýto darček k meninám našej Zemi."
- Žiaci 8.A a 8.B pod vedením p. uč. Oravcovej a p. uč. Parditku sa po 30 minútovom cestovaní MHD ocitli v lone bukových a dubových lesov na Cemjate. Privítal ich riaditeľ školských lesov pán inžinier Daňko, ktorý rozprával o práci lesníkov a o základnom pravidle lesného hospodárstva – koľko stromov zrežeš, toľko stromov zasaď. Okrem toho sa žiaci dozvedeli, že na Cemjate sú vytvorené dva náučné chodníky – jeden kratší s info tabuľami a druhý dlhší, vhodný pre náročnejších turistov. Žiaci 8.A dostali za úlohu upraviť a vyčistiť ten dlhší chodník od odpadkov, konárov i popadaného lístia, no a žiaci 8.B dostali vrecia a hor sa zbierať odpadky. A veru nebolo ich málo. 15 žiakov naplnilo odpadkami od výmyslu sveta 20 vriec. Naši vedúci boli s prácou spokojní a poďakovali sa. Za celú skupinu spokojnosť s vykonanou prácou najlepšie vystihujú slová Viktórie Džurbovej (8.A): „Na Cemjate sa mi veľmi páčilo. Páčilo sa mi to, že sme pomohli našej Zemi, nášmu lesu."
- Ani naši mladší žiaci nezaháľali. Pred obecným úradom našej obce ich už čakala pani Júlia Potocká, ktorá sprostredkovala zapožičanie náradia a fúrikov potrebných pre prácu. Žiaci 5.A a 5.B pod vedením p.uč. Sabolovej, p. uč. Adamkoviča a p. uč. Dugasa upratovali, hrabali a zametali na Ľubotickom cintoríne.
- Žiaci 6.A a 6.B pod vedením p. uč. Törökovej a p. uč. Feckovej upratovali, zametali a hrabali areál Materskej škôlky a areál Komunitného centra v Ľuboticiach. V materskej škôlke chlapci s lopatami späť ukladali piesok do pieskoviska a dievčatá zametali kamienky okolo hojdačiek a šmýkačiek. V priestoroch komunitného centra žiaci vyzbierali popadané konáre a vyzametali všetky chodníky. Celú aktivitu zhrnula svojimi slovami Patrícia Pavlíková (6.A): „Domov som sa vrátila unavená, ale spokojná, že som niečo urobila pre túto planétu. Ďakujem organizátorom za túto akciu, bola super."
- Žiaci 6.C a 7.C pod vedením p.uč. Brunáriovej a p. uč. Golitkovej ostali v areály našej školy, pretože aj tu bolo potrebné upratať a tým skrášliť okolie našej školy. Žiaci čistili rigol okolo ihriska, zametali chodníky. Potom ich čakala asi najťažšia úloha a to vytrhať burinu z tenisového ihriska o čom aj svedčia slová Evky Tkáčovej (7.C): „To bola najväčšia makačka, pretože tej buriny tam bolo neskutočne veľa."
A na záver len jedno želanie, aby si všetci uvedomili, že nielen jeden deň je dôležité chrániť Zem, ale každý deň.
ENV koordinátor Hvizdošová
DRAMAFEST
Po prvý krát sa žiaci 4.C triedy zúčastnili na Dramafeste v divadle Alexandra Duchnoviča.
Dramafest je prehliadkou nesúťažných divadelných vystúpení žiakov a študentov v anglickom jazyku na divadelnej scéne. Žiaci mali možnosť vidieť aj iné vystúpenia, ktoré boli pre nich obohatením a do budúcnosti ďalším prínosom v štúdiu anglického jazyka. Sladká odmena a pozitívne hodnotenie poroty sú dostatočnou motiváciou pre žiakov do ďalšej prípravy.
Florbalový turnaj
Tento turnaj sa uskutočnil 26. apríla a zapojili sa doň kolektívy dievčat a chlapcov z 5.A a 5.B a kolektív chlapcov zo 6.A a 6.B. Dievčatá to mali jednoduchšie, stretli sa vo vzájomnom zápase a v ňom 5.A zvíťazila nad 5.B 3:1.
Chlapci bojovali medzi sebou statočne a húževnato a po vyrovnaných zápasoch sa víťazom stalo družstvo chlapcov zo 6.A a 6.B, na 2. mieste sa ocitlo družstvo chlapcov z 5.A a na 3. chlapci z 5.B. Všetci boli odmenení za svoju snahu a chuť aktívne stráviť popoludnie, zašportovať si a nabrať sily na písanie domácich úloh i na učenie. S čistou hlavou to ide vždy lepšie a ľahšie.
Takže všetkým ďakujeme za účasť, víťazom samozrejme blahoželáme a tešíme sa na ďalšie stretnutia.
Deň vody 2017 - súťaž
Jozef Polomský, riaditeľ závodu Východoslovenské vodárne a kanalizácie prišiel oceniť našich žiakov z 2.C, ktorí sa zapojili do súťaže "Deň vody", organizovanej touto spoločnosťou.
Žiaci 2.C vyhrali 2. miesto a boli odmenení. Vzácnou výhrou a odmenou pre žiakov bola teleskopická tyč na mobil. Pán riaditeľ sa pri stretnutí poďakoval žiakom za zapojenie do tohto milého projektu a vyzdvihol, že nie je im ľahostajné, čo sa s našou najvzácnejšou tekutinou deje! Pri tejto príležitosti v literárnej súťaži, žiak Matúš Mikolaj z 3.C vyhral tretie miesto.
IQ olympiáda
V tomto školskom roku sme sa zapojili do celoslovenskej on-line súťaže IQ olympiáda, ktorú organizovala MENSA Slovensko. Do súťaže sa celkovo registrovalo 14114 detí zo 706 základných škôl a osemročných gymnázií z 372 miest a obcí z celého Slovenska.Takže konkurencia pre našich žiakov bola veľká. Napriek tomu sa naša žiačka Evka Tkáčová zo 7.C umiestnila medzi úspešnými riešiteľmi. Z celkového počtu 1327 zapojených žiakov v našom kraji obsadila 78. miesto. Aj keď do krajského kola nepostúpila, aj tak je to krásny výsledok, za čo jej srdečne blahoželáme.
Jasovská jaskyňa
Čo sú krasové procesy? To sme si povedali na hodine biológie v 8. ročníku. Hovorí sa, že lepšie je raz vidieť ako 100 krát počuť. Preto sme si jeden z výsledkov týchto procesov boli pozrieť. Áno správne žiaci 8.A a 8.B boli na exkurzii v Jasovskej jaskyni, ktorá patrí medzi kvapľové jaskyne. Žiaci sa dozvedeli ako jaskyňa vznikla, zopakovali si s pani sprievodkyňou typy kvapľov. Videli kosti jaskynného medveďa a jaskynnej hyeny. To, že sa jaskyňa využíva na speleoterapiu sme všetci pocítili aj na vlastnej koži, keďže sa nám tam dýchalo výborne.
V Edene sme si pochutnali
V rámci predmetu Technika – Vedenie domácnosti žiaci 6. ročníka absolvovali 3-mesačný kurz varenia a kultúry stolovania. Začínali sme od prípravy predjedla a pokračovali varením polievky, chutných cestovín. Bodku za našim kurzom dal dezert, teda chutný perník, ktorý sme si na hodine upiekli. Záver tohto kurzu patril spoločnému obedu v reštaurácii Eden. Verte či nie, naši šiestaci dokázali s veľkou chuťou zjesť plný tanier polievky a veru aj po druhom jedle – kuracích prsiach zapečených so syrom, s ryžou a zeleninovým šalátom, zostali taniere prázdne.
Deťom chutilo a odchádzali najedení a spokojní. Chutný obed bol zakončený čapovanou kofolou so slamkou. A tak naše veľké ďakujeme patrí p. Balíkovi, jeho manželke, že nám to umožnili a pekne sa o nás v reštaurácii starali.
Ešte raz ĎAKUJEME.
Kulinársky zážitok
Kulinársky zážitok, či vlastne zážitok z jedla, či vlastne pocit, kedy oči žasnú a chuťové poháriky sa rozplývajú. Také niečo zažívali niektorí z nás pri návšteve reštaurácie Zore v Košiciach. Navštívili sme ju v stredu, 12. apríla v rámci nášho 3-mesačného kuchárskeho kurzu, ktorý sme absolvovali v predmete Technika - Vedenie domácnosti. Od januára sme v našej malej školskej kuchynke venovali pozornosť kultúre stolovania a pripravovali rôzne dobroty od predjedla až po dezert, ktorý dal prvú bodku nášmu vareniu.
Druhú bodku za našim kurzom sme dali spoločným obedom v 1. autorskej reštaurácii Zore v Košiciach. Tu nás privítala sympatická marketingová manažérka pani Katarína, ktorá nás s touto reštaurácia zoznámila. Vytvorili ju podľa svojich predstáv sami zamestnanci tejto reštaurácie, teda oni sú jej autormi. Názov Zore znamená vlastne asociáciu so západom slnka, ktorý je vždy iný, na ktorý sa radi dívame a pri pozorovaní ktorého sa cítime veľmi dobre a príjemne. A takto príjemne by sme sa mali cítiť aj vtedy, ak navštívime reštauráciu Zore. Jej kuchyňa je inšpirovaná domácou kuchyňou /každý deň si pečú vlastný chlebík/ a ovplyvnená toskánskou, francúzskou a severnou. Ponúkajú sa tu originálne kombinácie chuti, vôni i farieb, vytvára sa sezónny jedálny lístok, v ktorom na jar nechýba medvedí cesnak či smrčky, v jeseni zase tekvice a dyne.
A čo sme ochutnali my? Na krásne prestretom stole nás čakali karafy s vodou ochutenou čerstvými pomarančmi a čerstvým drobným ovocím a potom nasledovalo kompletné denné menu - talianska bruschetta s paradajkou a bazalkou, polievka - minestrone so strúhaným parmezánom a lístkami špenátu, delikátne morčacie medailónky s cícerovým pyré a zeleninou ratatouille a ako dezert sme ochutnali čerstvé jahody so šľahačkou a čokoládovou drobenkou. Všetko bolo výborné, krásne naservírované, takže mobily žiakov mali čo robiť, aby to všetko zachytili. Žiaci 6.C triedy mali ozaj kulinársky zážitok, len škoda, že niektorí to nedokázali prijať, pretože ich jazýčky sú zvyknuté na hranolky či čipsy. Spoznali sme aj majstrov kuchárov, ktorí nám to všetko pripravili a ktorí nám ukázali svoju kuchyňu a prišli sa s nami rozlúčiť. Cítili sme sa tam ozaj príjemne.
Veríme, že táto návšteva ukázala našim žiakom kultúru stolovania, že spoznali nové vône i chute, nové jedlá, ktoré patria k zdravému životnému štýlu. A ten je dnes in. Veď v tejto reštaurácii obedoval aj náš pán prezident Andrej Kiska a veľmi mu chutilo. Ak chcete aj vy pocítiť kulinársky zážitok, určite navštívte túto reštauráciu či už s rodičmi, s priateľmi, jednoducho s tými, s ktorými Vám je príjemne. Verte, že neoľutujete. A my aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme reštaurácii ZORE v Košiciach za možnosť navštíviť ich a pochutnať si na zdravom a výbornom obede.
Budovanie mostov
...tento pekný názov padol zo strany vedúcich v Komunitnom centre v Ľuboticiach, ktorí sa venujú seniorom. Niekedy je problém preklenúť priepasť, ktorá sa medzi seniormi a deťmi dokáže vytvoriť. No nám sa to pekne podarilo. 12.4.2017 sme navštívili seniorov v Ľuboticiach so 17 deťmi zo ZŠ v Ľuboticiach, aby sme im predviedli pripravený program.
Moderovania sa ujali Alžbetka a Ema, Mária Štefaničová zarecitovala báseň, s ktorou sa stala víťazkou v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína. Dievčatá z divadelného krúžku zahrali divadielko Dar o veľkosti materinskej lásky a celé vystúpenie sme zakončili v ľudovom duchu spevom Lucie, Zuzky a Romany. Ďakujeme seniorom za pozvanie. Všetci sme mali z toho pekný zážitok, ktorý len potvrdil to, že budovať mosty medzi staršími ľuďmi a deťmi sa skutočne oplatí.
Vedúca DK: Mgr. M.Baňasová
Exkurzia na Hutníckej fakulte TUKE
Žiaci 9. ročníka sa spolu s p.uč. Brunáriovou a p.uč. Parditkom zúčastnili Dňa otvorených dverí na Hutníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Urobili si tak zaujímavú exkurziu do niektorých z priestorov Ústavu metalurgie, materiálov a recyklačných technológií. Žiaci sa nadýchli atmosféry vysokej školy, no a pedagógovia si zasa pripomenuli študentské časy
. Žeby to bolo pre našich deviatakov priskoro? Kto ho vie... možno sa to stalo práve teraz pre niektorých inšpiráciou ich budúceho smerovania po strednej škole. Slovensko je predsa automobilová veľmoc a s tým treba pri výbere budúceho povolania rátať.
Šport v 2. polroku 2016/2017
Basketbal:
- Žiaci a žiačky basketbalového krúžku zúročili svoje nadobudnuté zručnosti v okresnom kole basketbale žiakov základných škôl.
- Žiačky vyhrali zápasy so ZŠ Kapušany, M. Nešpora a Máj. námestie, až vo finále podľahli ZŠ Lesnícka.
- Chlapci po vyhratých zápasoch so ZŠ Šmeralova a M. Nešpora nestačili vo finále na chlapcov so ZŠ Sibírska.
- Družstvá chlapcov a dievčat našej školy sa umiestnili na 2. mieste, čo je veľký úspech. Blahoželáme.
- Víťazi okresného kola ZŠ Lesnícka žiačky a ZŠ Sibírska chlapci sa na krajskom kole umiestnili na 3. mieste. Tiež blahoželáme.
Bedminton:
Žiaci 9. ročníkov si v tematickom celku bedmintone zopakovali zručnosti z predošlých rokov a štyria najlepší z obidvoch tried sa stretli v mini turnaji.
Konečné poradie:
- miesto Jozef Talian (9.B)
- miesto Lukáš Daňo (9.A)
- miesto Peter Kresanič (9.A)
- miesto Miloš Mazur (9.B)
- miesto Sebastián Leško (9.B)
- miesto Viliam Vaško (9.A)
- miesto Kristián Šimko (9.B)
- miesto Ján Michal Riško (9.A)
Florbal: