• Zimná olympiáda v ŠKD

• Dňa 25.1.2023 sa všetky oddelenia ŠKD zúčastnili akcie s názvom „Zimná olympiáda v ŠKD“. Akcia sa niesla v duchu športových aktivít, zábavy, spolupráce, súdržnosti, ale aj istej dávky súťaživosti.

Konala sa v priestoroch školských ihrísk, kde bolo pre deti pripravených 10 stanovíšť, ktoré preverili ich zručnosti, schopnosti, koordináciu pohybu a vytrvalosť. Deti sa vzájomne povzbudzovali a tešili z úspechov spolužiakov. Na konci boli všetky deti odmenené a okrem malej odmeny si odnášali aj kopec zážitkov a spomienok.

• Lyžiarsky výcvik

• Parádny lyžiarsky výcvik v termíne 18.12. - 22.12.2022 zažili žiaci 8.ročníka v Tatranskej Lomnici nielen na svahu, ale aj v hotely Morava, kde boli ubytovaní.

Pred akciou bolo snehu veľmi málo, ale nastal obrat, nasnežilo, mrzlo, čo bolo pre nás veľkým potešením.

Žiaci, ktorí nikdy nelyžovali urobili spoločne s inštruktormi obrovský kusisko práce. Všetci výborne zvládli základy zjazdovej techniky, hlavne brzdenie.

Pokročilí lyžiari sa zdokonalili, cibrili techniku oblúkov.

Naši 10 snowboardisti na svahu predviedli svoje zručnosti a schopnosti ovládania tohto krásneho športu. Aj tí, ktorí prvýkrát sa naňho postavili, tak bravúrne zvládli jazdy so šarmantnými inštruktorkami.

My, učitelia ďakujeme žiakom za ich odvahu a disciplínu, chuť učiť sa niečo nové a mať radosť z dobre vykonanej práce.

• Koledovanie v Dennom stacionári v Ľuboticiach

• 18.1. sme si so seniormi z Ľubotíc pripomenuli krásny čas Vianoc vystúpením 2 koledníckych skupín Dobrej noviny.

Žiaci našej školy si tak pre našich starkých a starké pripravili 2 koledovania obohatené o ľudový spev Timey Kandráčovej a hru na husliach v podaní Filipa Hasaru pod vedením p. uč. M. Ižarovej, s organizačnou pomocou p. uč. Baňasovej a p. G. Pinkovej. Spolu sme prežili pekné chvíle, ktoré len potvrdzujú, že generácia detí a starých rodičov patria neodmysliteľne spolu. Za úprimné prijatie ďakuje

organizačný tím.

• Krásne knihy

• Krásne knihy získali žiaci 8. C triedy, ktorí sa ešte  v decembri pred vianočnými prázdninami zapojili do výtvarnej súťaže O najkrajší vianočný stromček. Túto súťaž vyhlásila knižnica pri Obecnom úrade Ľubotice.

Aj keď sa im veľmi nechcelo, predsa si niektorí  dali záležať a  nakreslili vianočný stromček, ktorý  žiaril farbami, svetielkami, voňal salónkami či  čokoládovými kolekciami.  Jednoducho bol pekný, hladkal,  hrial, žiaril.  A zrejme sa páčil aj porote a tak 6 žiakov dostalo dodatočne vianočný darček. Najnovšiu knihu od Dominika Dána získal Adam  Remeta,  od Danielle  Steeelovej Tereza Feková a  príbeh  lásky dievčaťa a koňa si určite s radosťou prečítajú Lívia Tomaščíková, Viktória Molnárová, Karin Šitárová  i Nataly Bebková. My im blahoželáme a prajeme  príjemné chvíle  pri čítaní týchto kníh.

• PRIVÍTANIE NOVÉHO ROKA 2023 v školskom klube detí

• Stretli sme sa po vianočných prázdninách opäť v škole, plní zážitkov i energie. V našich oddeleniach to bzučalo ako v úli a každý chcel niečo povedať. Kým sme ale skutočne vykročili do nového roka 2023, srdečne sme sa zvítali a priali si všetko dobré, niektorí aj vinšovali ...​​​​​​​​​​​​​​​​​

1..Oddelenie – Želajme si v novom roku, dobrých ľudí vždy po boku.

Nech je plný dom a všetci šťastní v ňom 🙂

2. Oddelenie -  Majte všetko, čo vám treba, maslo, vodu aj dosť chleba.

Deťom nech sa dobre darí, aby ste sa vždy len smiali, a tak radosť rozdávali 🙂

3. Oddelenie  -  Prajeme vám pekný rok, bez úrazu každý skok.

Zdravia a veľa radosti, od spolužiakov láskavosti 🙂

4. Oddelenie  -  My sme malí vinšovníci, vinšujeme vám,

nech sa splnia túžby detí, oteckov i mám 🙂

5. Oddelenie  -  Vinšujem vám na nový rok, aby ste mali veselý krok.

Vinšujem vám lásku, dobrotu, aby ste mali skvelú robotu.

Aby ste mali všetkého dosti a v srdci radosti 🙂

6. Oddelenie  -  Vinšujem vám zdravia veľa, aby bola často nedeľa.

Vtedy rodina vždy spolu je a pán Boh sa raduje 🙂

7. Oddelenie  -  Vinšujem vám všetky vinše,

lebo neviem žiadne inšie 🙂

8. Oddelenie  -  Vinšujeme vám do nového roka,

aby ste boli zdraví, šťastní a bohatí 🙂

9. Oddelenie  -  Vinšujeme vám šťastný každý  krok,

aby ste mali hojnosť po celý rok 🙂

Aj vám chceme všetko dobré priať, aby ste sa nezabudli veľa smiať 🙂 Lebo  smiech lieči všetky neduhy a prináša veľa dobrých priateľov . Neveríte? Príďte sa presvedčiť do ŠKD.

ŠŤASTNÝ  NOVÝ  ROK  2023   vám prajú  „klubáci“

• Zvonček - spomienky 2022

• Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme Vám, všetkým ľuďom dobrej vôle, všetkým stvoreniam...

aj s takýmto prianím boli deti z folklórneho krúžku Zvonček zaspievať a zavinšovať ľuďom na vianočných programoch pred Obecným úradom v Ľuboticiach, v meste Prešov, ale aj spolužiakom a učiteľom na školskej vianočnej akadémii.