• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• Naša škola sa každoročne zapájala do tejto akcie a vyzbierané ponožky putujú do Občianskeho združenia Podaj ďalej v Prešove, ktoré sa zaoberá materiálnou pomocou pre ľudí v ťažkých životných situáciách.

Ak máte chuť pomôcť, prineste ponožky do školy a pomôžte ľuďom, ktorí to potrebujú.

Ponožky doneste triednej učiteľke alebo ich odovzdajte našim dobrovoľníkom, ktorí ich budú zbierať v triedach

vždy v pondelok ráno na 1.hodine.

ŠTARTUJEME   2.10.2023

• Európsky deň rodičov 2023

• Vážení rodičia a priatelia školy,

Srdečne Vás pozývame na Európsky deň rodičov, ktorý sa uskutoční dňa 29.9.2023 (piatok) v areáli školy.

Začíname o 8,00 h otvorenou hodinou v 1.- 4. ročníku. Následne cca 9:00 bude pokračovať program vonku v školskom areáli.

Pripravili sme pre Vás a pre Vaše deti zaujímavé aktivity. Môžete sa zapojiť do aktivít súvisiacich s cudzími jazykmi, chémiou, biológiou, dať si zahrať obľúbenú pieseň, zasúťažiť si. Taktiež si môžete zakúpiť výrobky od remeselníkov, nápoje z nápojového stánku, zmrzlinu a drobnosti zo strelnice. Uvidíte ukážky poľnohospodárskej techniky, kde bude možnosť sa aj povoziť, ukážky práce firmy MP Kanál a ukážky stredných odborných škôl. Pre rodičov bude navarený guláš, ktorý bude servírovať predseda RZ p. Babinčák , môžete si ho vychutnať v príjemnom prostredí pod stromami.

Tešíme sa na Vašu bohatú účasť. Vedenie školy, všetci zamestnanci školy a žiaci.

• Oznam – ZBER PAPIERA

• V dňoch od 27.9.2023 – 6.10. 2023 bude v škole prebiehať zber papiera. Papier je potrebné zviazať

Žiaci, ktorí donesú najviac papiera, budú odmenení.
            Upozornenie: NIE sú vhodné kartóny a tvrdé väzby kníh.

Mgr. Nikola Vašáková

• OZNAM – Zber šípok

• ​​​​Milí rodičia, milí žiaci!

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, aj tento rok vyhlasujú ďalší, v poradí už 7. ročník súťažného projektu Zber šípok spoločne s LESMI SR.

Tento projekt umožňuje vybraným školám porovnať si svoje zručnosti a  schopnosti pri zbere šípkových plodov a zároveň podporuje aktivity žiakov mimo urbanizovaného prostredia. Do zberu šípok sa môžu zapojiť žiaci všetkých ročníkov. Nazbierané šípky môžete odovzdávať p. u. Damankošovej alebo p. u. Vašákovej.

Ďakujeme.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

• 25.9.2023 – 28.9.2023

https://www.tyzdensportu.sk/wp-content/uploads/2023/03/EOTS_logo.pngv ZŠ Ľubotice

ETŠ je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe.
            Hlavnou témou je výstižné „#BeActive“, ktoré má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne. Európsky týždeň športu sa tento rok koná od 23. do 30. septembra, a to až v štyridsiatich krajinách Európy. Tento týždeň je určený naozaj pre každého, a to bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň telesnej zdatnosti.

Aj naši žiaci prvého stupňa sa tento rok zúčastnia tejto veľkolepej akcie. Počas budúceho týždňa budú mať možnosť vyskúšať si tréningové jednotky s trénermi z rôznych športových klubov.

Športovo aktívni budeme vďaka týmto aktivitám:

• pondelok bude venovaný bedmintonu s pani Z. Rajdugovou zo Slovenského    bedmintonového zväzu,
            • v utorok sa rozhýbeme na   tanečnom workshope s p. D. Stredňákovou z tanečnej školy  Dee Flow v Prešove,
            • v stredu žiakov bude čakať  futbal s trénermi TJ Sokol Ľubotice,
            • vo štvrtok  to ukončíme hokejom s trénermi HK Slávia Prešov.

Všetky športové aktivity budú realizované na multifunkčnom ihrisku v čase od 9.00 h – 11.00 h.

BeActive!

• OZNAM: Biela pastelka

• Milí rodičia, milí žiaci!
            Zajtra – 21.9.2023 sa na našej škole uskutoční finančná zbierka Biela pastelka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Výnos zbierky je každoročne použitý na financovanie aktivít, vďaka ktorým môžeme pomôcť nevidiacim a slabozrakým ľuďom začleniť sa do bežného života – napríklad kurzy, chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom a iné. Prispieť môžete ľubovoľnou čiastkou.

Ďakujeme za Vašu pomoc.

• Slávnostný začiatok školského roka

• Dňa 4.9.2024 o 8.15 hod. sme slávnostne začali nový školský rok 2023/2024. Okrem nových vedomostí a nadšenia pre učenie si želáme všetci veľa zdravia, energie a trpezlivosti, aby sme nový školský rok zvládli so širokým úsmevom na tvárach. Naším cieľom nie sú len nové poznatky, ale aj nové priateľstvá.